Ostatnio: 24.04.2020

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Mirki,

Niestety nasz rząd oszukuje obywateli i przekazuje fałszywe informacje, jakoby maski na twarz miały nosić tylko osoby chore, co jest oczywistą nieprawdą. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że Państwo z Dykty przespało kluczowy moment i w tym momencie brakuje maseczek nawet dla pracowników służby zdrowia i szpitali, i dlatego ludzie są zniechęcani do prób ich zakupu.

Brakuje informacji o tym, że jakakolwiek forma ochrony twarzy, nawet głupi szalik jest lepsza niż brak osłony i zmniejsza szansę potencjalnej infekcji.

Dużo ludzi kupiło różnego rodzaju maski jeszcze zanim epidemia dotarła do naszego kraju, ale na ulicach ludzi w maskach praktycznie nie widać... dlaczego? Pewnie działa tutaj psychologia tłumu - wielu boi się być tym pierwszym w masce, bo będzie wytykanym palcami, zwłaszcza przez nieodpowiedzialnych staruszków, którzy de facto są najbardziej zagrożeni wirusem. Ludzie boją się bycia wyśmianymi - lub co gorsze - ktoś może pomyśleć, że osoba w masce jest chora (przecież tak mówił minister!) i taka osoba może nawet spotkać się z... przemocą ze strony głupszej części społeczeństwa.

Jak wiecie maseczki są czymś powszechnym w Chinach i Korei, a tam właśnie epidemia powoli wygasa. Są już obowiązkowe w Czechach. Chciałbym, aby u nas również szybko się skończyło, dlatego proszę Was o dwie rzeczy:

1. Dajcie dobry przykład - Chodźcie w masce.

2. Proponuję akcję - Piszmy maile do Polsatu, TVNu i TVP - niech prezenterzy zaczną pokazywać się w TV w masce. Dla wielu, zwłaszcza starszych osób telewizja wciąż jest swego rodzaju wyznacznikiem. Jak tam zobaczą osoby w maseczkach, to dużo szybciej do nich dotrze, że to nie jest jakiś głupi wymysł, a konieczność.

widzowie@tvn.pl

sekretariat@polsatmedia.pl

wiadomosci@tvp.pl

panorama@tvp.pl


Akcja - Noś maskę! - w TV!Szanowni Państwo,

W trosce o nas Wszystkich, bez względu na przekonania religijne czy polityczne, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w promocji noszenia masek lub innych środków ochrony osobistej przez polaków.

Wydaje mi się, że gdyby widzowie zobaczyli prezenterów bloku informacyjnego, sportowego czy pogody w maskach to wtedy dla wielu osób stałoby się to jasnym sygnałem, że to jest już właściwy moment, kiedy należy zacząć ubierać takie maski, a przynajmniej próbować chronić swoją twarz wszelkimi dostępnymi sposobami.

Gdyby w blokach informacyjnych pojawiły się materiały prezentujące pozytywny wpływ stosowania takich środków ochrony, w połączeniu z reportażami z Azji czy Republiki Czeskiej stanowiłoby to świetny materiał edukacyjny dla obywateli, tak niezbędny w dobie wielkiego zagrożenia, jakim jest pandemia koronawirusa.

Głęboko wierzę w to, że nasze wspólne działania ponad podziałami pomogą zwiększyć świadomość w społeczeństwie.

Z wyrazami szacunku,

XYZ


PS

Nie wiem czemu, ale nie mogę dodać znaleziska jako własnej treści na wykop.pl. Może jakiś błąd?


e24e4090f447657a2e80abd9c965fc48 orig

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.