Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Lewica a islam. Romans lewicy z tyranią i terrorem.

Krytycy literaccy w USA oraz eksperci zajmujący się zjawiskiem terroryzmu prześcigają się pochwałach na temat książki Zjednoczeni w nienawiści: Romans lewicy z tyranią i terrorem, której autorem jest Jamie Glazov – informuje serwis worldnetdaily.com.

Jamie Glazov to doktor historii specjalizujący się w polityce zagranicznej USA, Rosji i Kanady; jest także wydawcą magazynu FrontPage.

Glazov opisuje w swej książce sojusz pomiędzy zwolennikami dżihadu a postępowcami, takimi jak reżyser Michael Moore, aktor Sean Penn czy profesor lingwistyki Noam Chomsky. Autor używa języka tych ostatnich, by opisać program polityczny i społeczny lewicy oraz ugrupowań terrorystycznych.

Były doradca Ronalda Reagana Robert McFarlane stwierdził, że książka jest uniwersalnym przesłaniem XXI-wiecznego czytelnika. Pochwał nie szczędzi również inny doradca Reagana Richard Perle, który wprost mówi, że Glazov przejechał się po intelektualnych pretensjach lewicy niczym ciężarówka Mack po Porsche. – Glazov otoczył ich i wykończył; nic z nich nie zostało – mówi. Z kolei Były szef CIA James Woolsey podkreśla, że książka jest odważna i olśniewająca.

- Co prowadzi lewicowców ku unicestwiającym pożarom totalitaryzmu i niewolniczemu całowaniu stóp dyktatorów? – pyta były szef wydziału antyterrorystycznego FBI Ben Furman. I odpowiada: Glazov udziela argumentacji, którą można śmiało od razu przedstawić w sądzie, i z której byliby dumni specjaliści od psychologii.

Autor książki powołuje się w swej pracy na takich lewicowych polityków jak np. Brytyjczyk George Galloway, który twierdzi m.in. że zwolennicy postępu z całego świata i muzułmanie mają tego samego wspólnego wroga, którym jest okupacja syjonistyczna, amerykańska i brytyjska. W jego opinii, biedne, muzułmańskie kraje, stawiają opór dzikiej kapitalistycznej globalizacji, która służy wielonarodowym korporacjom.

Zdaniem Ronalda Radosha z magazynu FrontPage, dzisiejsi lewicowcy szukają sojuszu z wrogami Stanów Zjednoczonych. - Kiedyś chcieli oni zawiązać sojusz z blokiem komunistycznym , teraz szukają sojuszu z radykalnym islamem - mówi.

- Glazov pokazuje, ze ci sami ludzie, którzy uważali Józefa Stalina za antyfaszystę, teraz chwalą islamistycznych terrorystów, którzy atakują świat zachodni – mówi Radosh. – Tacy ludzie postrzegają zamach na World Trade Center z 11 września jako zemstę na Amerykanach za wyzysk Trzeciego Świata – dodaje.

- W końcu ktoś miał odwagę by w pełni odsłonić tajemnicę nurtująca nas od lat – twierdzi ekspert od terroryzmu Brigitte Gabriel. – Każdy lewicowiec który przeczyta tę książkę i ma w sobie jeszcze odrobinę uczciwości powinien się za siebie wstydzić – dodaje ze swej strony były rosyjski dysydent Władimir Bukowski.

Kilka godzin po swej premierze książka Glazova stała się najbardziej poszukiwanym wydawnictwem w internetowych księgarniach.

Glazov wnioskuje, że zachodnia lewica i islamscy bojownicy są gotowi poświecić ludzkie życie dla idei. Tak jak islamiści, lewicowcy mają manichejską wizję, która ostro odróżnia dobro od zła. Widzą siebie jako ucieleśnienie dobra,a swoich przeciwników utożsamiają ze złem, które musi zostać bezwzględnie wyeliminowane – czytamy w serwisie worldnetdaily.com.

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz anonimowo. Zaloguj się.

Dodajesz komentarz anonimowo. Aby komentować pod własnym pseudonimem włącz profil publiczny w ustawieniach.

Autor:
Treść:

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz, przepisz wspak tekst 2eomcn8lgg:

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.