Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Wyrób zdrowe nawyki żywieniowe u Twojej pociechy!

Rodzice dla maluchów zawsze są wzorami do naśladowania. Ich postawa wobec wielu rzeczy często determinuje zachowania u maluchów. Zaczynając od sposobów spędzania wolnego czasu, poprzez nawyki higieniczne, a na żywieniu skończywszy. Z tego oto powodu warto poznać podstawowe zasady zdrowego żywienia.

baby 17327 640

To podstawa!

1. Właściwa ilość posiłków wynosi od 3 – 5 dziennie.

2. Najważniejsze jest pierwsze śniadanie.

3. Maksymalne ograniczenie wysoko przetworzonych posiłków jest bardzo istotne, ponieważ zawierają one niezdrowe tłuszcze nasycone, sól, cukier i cholesterol.

4. Zapobieganie nadwadze poprzez podkreślanie roli aktywności fizycznej w życiu człowieka oraz zachęcanie do niej swojej pociechy.

Aby skutecznie zapobiec niedoborom witamin, substancji mineralnych, żelaza, wapnia, cynku i jodu, konieczny jest dobór prawidłowych, pełnowartościowych produktów oraz urozmaicona dieta.

Tego nie rób!

1. Nigdy bezkrytycznie nie przenoś wszystkich zasad zdrowego żywienia z dorosłych na dzieci. Może to o wiele bardziej zaszkodzić, niż pomóc. W pewnym wieku np. około 4 roku życie nie powinno się całkowicie ograniczać tłuszczu czy cholesterolu.

2. Nie dodawaj do potraw przygotowywanych dla dzieci dużej ilości soli.

3. Nie pozwól na to, aby uwaga Twojej pociechy była rozproszona podczas jedzenia, ponieważ może to grozić zadławieniem się.

4. Nie stosuj w żywieniu dziecka diety wegetariańskiej lub innych niekonwencjonalnych. Z pewnością nie są one w stanie zapewnić właściwego, optymalnego pokrycia zapotrzebowania na wszystkie ważne substancje odżywcze.

5. Nie pozwól na to, aby dieta Twojej pociechy nie była urozmaicona. Staraj się, aby dziecko ciągle poznawało nowe produkty i smaki.

6. Nie rozdrabniaj pokarmów dla dziecka w nadmierny sposób, ponieważ może to zaburzyć jego rozwój psychomotoryczny.

7. Nie dopuszczaj do nerwowych sytuacji przy stole, barku czasu czy też zniecierpliwienia w czasie jedzenia.

Artykuł powstał we współpracy z: http://www.mamazone.pl/artykuly/ciaza-i-porod/porod-i-polog.aspx

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.