Ostatnio: wczoraj

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

W czasach kiedy można było jeszcze normalnie funkcjonować i pracować, w drodze do pracy oddawałem się codzinnemu rytuałowi sluchania muzyki. Pewnego razu, na mojej playliście pojawił się utwór Kultu 'Po co wam wolność'. Pierwsza myśl - zrobię śmieszny obrazek z porucznik Holecką, podpiszę tekstem piosenki, wrzucę na mirko, będzie hit. Trafiony, zatopiony . Ponad 700 plusów. Nawet jeśli mem był sporą hiperbolą, to w tamtym momencie nie było to ważne. Przecież Polska to nie Chiny - można mówić co się chce i o kim się chce.W dniu dzisiejszym już mi nie jest tak do śmiechu. Jak widać można mówić co się chce, byle nie za głośno. Po wrzuceniu śmiesznego obrazka w internety, jeden z użytkowników napisał mi w komentarzu:

"to w Polsce jakiś deficyt wolności jest?"

Wtedy sam zastanawiałem się nad odpowiedzią na to pytanie. Dziś jestem przekonany, że jakiś deficyt wolności istnieje w państwie polskim. Z pewnością w mediach publicznych panuje ban na krytykę szarych eminencji co pokazała sytuacja z piosenką Kazika. Co do samego radia - fanem Trójki nie byłem, ale twórczość Kazika to świętość taka jak papież Polak był święty.

Mówią, że poprzednia władza przejechała się na ośmiorniczkach. Mam nadzieję, że ta władza polegnie na kulturze, bo kultury to im z całej pewnością brakuje. Niestety, nawet jeżeli tak się stanie - upadek z nieco ponad metra nie będzie niczym widowiskowym.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.