Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Kina w woj. świętokrzyskim (styczeń 2010)

Istniejące:

Kielce "Kinoplex"

sal kinowych: 7
miejsc: 1614
Dolby Digital Surround EX, nagłośnienie JBL, 3D
Jedna sala Dolby 3D

Kielce "Moskwa"

Obiekt dysponuje dwiema salami, o łącznej ilości 443 miejsc, wyposażony jest także w kawiarnię, w której można wygodnie usiąść i poczekać na seans. Kino należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, która promuje kino artystyczne i na takie właśnie może liczyć widz "Moskwy". Główna sala kina "Moskwa" - liczy 396 miejsc i wyposażona jest w dźwięk Dolby Digital Surround EX; ekran Perlux II oraz fotele hiszpańskiej firmy Figueras. Sala jest również wyposażona w wentylację. Sala Studyjna - druga sala kina "Moskwa" ma charakter sali wielofunkcyjnej. Wyposażenie nowej sali to: fotele Figueras w ilości 47 miejsc, dźwięk Dolby Surround, ekran Perlux II.

Kielce "Wojewódzki Dom Kultury"

Powstało ono w miejscu działającego kiedyś kina "Robotnik", a następnie kina "Echo", które zostało zamknięte kilka lat temu. W reaktywowanym kinie zainstalowana została nowoczesna aparatura projekcyjna i nagłaśniająca. Jest zarejestrowane w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, zrzeszającej kina, w których przeważa repertuar europejski i krajowy. Funkcjonuje w sali widowiskowej z widownią na pół tysiąca osób. Pierwszy seans został wyświetlony na początku grudnia. Państwowy Instytut Filmowy wsparł inwestycję dotacją w wysokości 100 tys. zł.

Ostrowiec "Etiuda"

Obecnie widownia posiada 464 miejsca (335 na parterze i 129 na balkonie). W trosce o jak najwyższy standard jakości projekcji zakupiono dla kina najnowszy procesor dźwiękowy DOLBY DIGITAL EX, który będzie zapewne miłą niespodzianką dla wszystkich widzów odwiedzających "ETIUDĘ".

Starachowice "Miejskie"

liczba miejsc: 558
liczba seansów: 225
liczba widzów	:18 650
Ceny biletów 10-12 zł

Skarżysko-Kamienna "Wolność"

Kino zostało założone w 1926, a wznowienie działalności po odremontowaniu nastąpiło dnia 9 marca 2001 roku premierą filmu "Sezon na Leszcza". Od tamtej pory kontynuuje swą działalność nieprzerwanie. Kino dysponuje 398 miejscami oraz nagłośnieniem 6-kanalowego systemu dźwięku SURROUND.

Skarżysko-Kamienna „Centrum

Przy Miejskim Centrum Kultury, cena biletu 11 zł
Sala na 590 miejsc

Sandomierz "Millenium"

Sandomierskie Kino Millenium mieści się w Domu Kultury, przy ulicy Portowej 24 w Sandomierzu. Działalność swoją prowadzi w ramach "Stowarzyszenia Animatorów i Sympatyków Sztuki Filmowej KADR". Inspiracją do nazwy kina był nadchodzący jubileuszowy 2000 rok. Około 170 miejsc.

Busko-Zdrój "Zdrój"

Nowoczesne buskie kino jest jedynym działającym kinem na Ponidziu. Pierwszym filmem wyświetlonym po dwuletniej przerwie był „Katyń” Andrzeja Wajdy. W skład wyposażenia wchodzą 35 milimetrowy projektor niemieckiej produkcji KINOTON FP 20 A wraz z bogatym osprzętem (stół montażowy, podajniki szpul z taśmą filmową, miksery i wiele innych drobnych części wyposażenia technicznego niezbędnych do prawidłowego działania całości urządzenia). Wszystko jest sterowane automatycznie tak odnośnie projekcji filmu jak i ścieżki dźwiękowej. System dźwięków 6-kanałowy z wysokiej klasy głośników zainstalowanych za ekranem i w odpowiednio dobranych przez techników miejscach sali kinowej. Ekran opuszczany automatycznie na czas projekcji. Ok. 400 miejsc na widowni.

Suchedniów "Kuźnica"

Sala kinowa - 155 miejsc. W dniu 5 października 2009 r.  Świętokrzyskie Centrum Inwestycyjne z Kielc rozpoczęło zadanie inwestycyjne pn. "Rozbudowa, nadbudowa i przebudowa budynku Suchedniowskiego Ośrodka Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie". W dniu 30 listopada 2009 r. złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i dziedzictwa narodowego. Nazwa zadania brzmi: "Zakup nagłośnienia kinowego w systemie Dolby". W ramach zadania w miejsce starego monofonicznego nagłośnienia kinowego zostanie zamontowana nowa aparatura nagłaśniająca w systemie Dolby (całkowity przewidywany koszt realizacji zadania: 98000 zł).

Połaniec "Pegaz"

Kino Pegaz w Połańcu, przy ulicy Czarnieckiego 5

Sędziszów "Ballada"

Działa okazjonalnie
10 zł – seanse zbiorowe dla szkół o godz. 900
11 zł – ulgowy 
12 zł – normalny

Ostatnio zamknięte:

październik 2009 Końskie "Adria"

Tydzień temu, na pierwszym seansie nie było nikogo. - Ludzie nie chcą korzystać z kina, więc, po co je prowadzić? - pyta dzierżawca Włodzimierz Lachowski. - Dopiero jak kina nie będzie, to podniesie się krzyk. Niestety, na seanse przychodzi po pięć, sześć osób. Szkoły również nie są zainteresowane. 
W ubiegłym tygodniu grałem ciekawy film. Na wszystkich seansach w sumie było 15 osób. Proszę sprawdzić. W kinie jest ciepło. Kaloryfery są gorące. Gdybym miał powadzić dalej to kino nie stać mnie nawet na kupienie koksu. Wykorzystuję jeszcze zapasy z ubiegłego roku. Miesięczne utrzymanie kina to koszt pięciu tysięcy złotych. Jak szkoły przychodzą na seanse to się rekompensuje. Teraz jest coraz ciężej. Teraz nawet żywa dusza nie weszła. Po co kino ma istnieć? - pyta Lachowski.

W budowie:

Kielce "Cinema City"

 Kielce Plaza, III kwartał 2012, 10 sal, 1600 miejsc.
Umowy najmu zostały zawarte na 10 lat z możliwością trzykrotnego przedłużenia okresu najmu. Kino będzie pierwszym Cinema City w Kielcach.

Włoszczowa "Muza"

W Domu Kultury we Włoszczowie ze środków unijnych zostanie przebudowana sala kinowa wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na maj 2010 roku.
„Przebudowa sali kinowo - widowiskowej wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi w Domu Kultury we Włoszczowie” to projekt, dzięki któremu gmina Włoszczowa otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013. Wartość całego przedsięwzięcia wynosi 1 mln 600 tys zł. z czego 60% to kwota pochodząca ze środków unijnych. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na maj 2010 roku. Kino „Muza” we Włoszczowie jest jedynym kinem w powiecie włoszczowskim.

Sandomierz "Sala Kameralna Sandomierskiego Centrum Kultury"

Nowe kino rozpocznie działalność latem 2010 roku, gdyż pomieszczenie, w którym będzie się znajdować wymaga przeprowadzenia remontu. Będzie to niewielkie kino na około 50 osób. Filmy będą wyświetlane na projektorze analogowym. Zestaw zakupiony przez sandomierską instytucję kosztował prawie 176 tysięcy złotych.

PODSUMOWANIE

Liczba mieszkańców: 1 275 550

Liczba multipleksów: 1

Liczba sal kinowych: 19

Liczba sal kinowych 3D: 1

Liczba mieszkańców na 1 ekran: 67 134

213300

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz anonimowo. Zaloguj się.

Dodajesz komentarz anonimowo. Aby komentować pod własnym pseudonimem włącz profil publiczny w ustawieniach.

Autor:
Treść:

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz, przepisz wspak tekst 1hll4eceri:

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.