Ostatnio: 04.02.2016

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Tzw. Kłamstwa Smoleńskie - czyli lista nieprawdziwych medialnych wrzutek z wielkiej kampanii dezinformacyjnej której celem jest zmęczenie społeczeństwa... oczywiście z wiadomą puentą...


## Paweł Graś oświadczył: `Brednie. Nie mogło dojść do żadnego wyścigu [..] to absurdalne zarzuty aby samochody Jarosława Kaczyńskiego spowalniano w trakcie dojazdu do Smoleńska` (po katastrofie) Niedawno Donald Tusk podzielił się swoją relacją: `Byliśmy świadomi, że Rosjanie robią wszystko, żeby ta oficjalna delegacja z moim udziałem była pierwsza. Nawet jadący ze mną minister Graś zwracał uwagę obsłudze, kierowcy, rosyjskiemu oficerowi ochrony, który siedział w naszym samochodzie, żeby zwolnili, żebyśmy razem dojechali z tą grupą Jarosława Kaczyńskiego. Ale Rosjanie nie reagowali` - ktoś tutaj kłamie - Tusk czy Graś? Jednak dziennikarze niespecjalnie się tym zainteresowali...

## Podstawa prawna przy badaniu przyczyn katastrofy została podjęta wspólnie, przez stronę rosyjską i polską. Kłamstwo. Donald Tusk przyznał, że nie ma żadnego polskiego podpisu pod takim porozumieniem.

## „On mnie zabije”, słowa jakie miał wypowiedzieć kapitan odnosząc się do „presji” prezydenta. Kłamstwo. W tym fragmencie stenogramu są zupełnie inne słowa.

## „Patrzcie jak debeściaki lądują”. Kłamstwo. Plotka kolportowana przez zasłużone media, sprawa umarła jak wiele innych.

GE8dY

## Piloci Tu154 próbowali lądować cztery razy, mimo ostrzeżeń z wieży i odsyłania na zapasowe lotnisko. Kłamstwo. Samolot nie lądował!!! wykonał jedno podejście do 100 metrów ZA ZGODĄ WIEŻY. Po czym padła komenda odchodzimy, potwierdzona przez drugiego pilota.

## Samolot rozbił się z powodu błędu pilota, który próbował odchodzić ze 100 metrów w autopilocie mimo, że lotnisko nie miało ILS. Kłamstwo, powtarzane odkąd oczywiste się stało, że Tu154 odchodził, a nie próbował lądować. Jednak komisja Millera ustaliła iż można odejść w autopilocie po naciśnięciu przycisku `uchod` znad lotniska niewyposażonego w system precyzyjnego lądowania ILS. Manewr taki z powodzeniem wykonali na wojskowym lotnisku w Powidzu piloci bliźniaczej maszyny o numerze burtowym 102.

## `Pijany` generał Błasik naciskał pilotów. Kłamstwo. Nie ma żadnych dowodów na jakikolwiek wpływ dowódcy Sił Powietrznych na pilotów, rzekome stenogramy nie zawierają żadnych dialogów wskazujących na naciski (nie zawierają żadnych wypowiedzi Błasika).


## Kopacz oświadczyła iż "Mieliśmy tam ze sobą i lekarzy i ratowników. Jedenastu polskich patomorfologów z którymi tam pracowaliśmy. I oni pracowali ręka w rękę z patomorfologami rosyjskimi. I tak jak na początku miało się takie wrażenie, że ci rosyjscy patomorfolodzy, w poniedziałek, tak trochę patrzyli na nich nieufnie, tak, gdyby pan zobaczył po kilku godzinach to oni przy jednym stole stali."

Wywiad dla "Kropka nad i" z dnia 22 marca 2012: "Polscy lekarze nie byli biegłymi lekarzami. Nasi lekarze przygotowywali do pokazania bliskim, którzy tam przyjechali, tych ciał które wyglądały tak, jak wyglądają ciała po katastrofie."

Polscy biegli znaleźli podczas sekcji zaszyte w jamach brzusznych ofiar - ziemię, kawałki drewna, rękawiczki, gazy i śmieci ze stołu sekcyjnego. Brudne nagie ciała włożono do foliowych worków i zamknięto w trumnach. To ma być wzorcowa współpraca Pani Kopacz? Tego nasi lekarze się tak dużo nauczyli wg. Pani Kopacz?

Według Rosjan śmierć ofiar Katastrofy Smoleńskiej nastąpiła na skutek wielonarządowych obrażeń, tymczasem okazało się, że narządy wewnętrzne badanych ciał są nienaruszone.

http://www.youtube.com/watch?v=GOp_WQAxZxI&feature=youtu.be&a


## Kopacz oświadczyła iż wrak został zabezpieczony o teren przekopano do głębokości pół metra. Właściwie to nie ma czego komentować. Po tych słowach na tym terenie znajdowano dziesiątki szczątków ludzkich, części samolotu, a także urządzeń z wyświetlaczami z kokpitu! Po lawinie komentarzy teren zamknięto przed `szukającymi pamiątek` następnie zalano wszystko żelbetonem, aby nie dało się już nic znaleźć.

Przy okazji sfałszowano stenogramy, według tego dostępnego na stronach sejmowych powiedziała:

`Gdy znaleziono najmniejszy szczątek na miejscu katastrofy, wtedy przekopywano z całą starannością ziemię na głębokości ponad 1 m i przesiewano ją w sposób szczególnie staranny. Każdy znaleziony skrawek został przebadany genetycznie`.

Tymczasem na nagraniach dostępnych też na youtube wypowiedź minister zdrowia brzmiała:

`Najmniejszy skrawek został przebadany, najmniejszy szczątek, który został znaleziony na miejscu katastrofy wtedy kiedy przekopywano z całą starannością ziemię na miejscu tego wypadku na głębokości ponad 1 metra i przesiewano ją w sposób szczególnie staranny. Każdy znaleziony skrawek został przebadany genetycznie.`

http://www.youtube.com/watch?v=22eQTnlIw4E&feature=youtu.be

Czyli zmieniono sens wypowiedzi Kopacz powiedziała, że przesiewano wszystko i starannie, każdy znaleziony skrawek badany był genetycznie, natomiast ze stenogramu wynika, że dopiero gdy znaleźli coś, to w tym miejscu dokładnie kopali i szczególnie starannie przesiewali...


## Pijany generał Błasik zmusił pilotów do lądowania swoją obecnością w kokpicie Słowa przypisywane Błasikowi okazały się słowami drugiego pilota. Nie ma żadnych dowodów na to, że generał Błasik był w kokpicie, równie dobrze mógł być ktokolwiek - Szmajdziński czy Karpiniuk. Ciało generała Błasika znaleziono w strefie 1 (oznaczająca początek samolotu czyli m.in. przedział prezydencki i kokpit co według Rosjan i Klicha jest wystarczającym dowodem), ale problem w tym, że jego rzeczy osobiste były w innych strefach, a w strefie 1 gdzie było ciało Błasika znaleziono w sumie 13 ciał... Nie ma fizycznej możliwości aby do kokpitu zmieściło się 13 osób. Według Rosjan sekcja zwłok generała Błasika nie wykazała, aby był przypięty pasami, z tego wnioskowali, że stał w kokpicie, nie odzywał się i naciskał robiąc miny do pilotów?

Według Rosjan był też pijany, jednak sekcji dokonano po takim czasie gdy ciało zaczyna się rozkładać, akurat podawana wartość promili odpowiada ilości alkoholu endogennego, który naturalnie wytwarzany jest przez ludzkie ciało. Polskie ustalenia również nie potwierdziły alkoholu we krwi generała Błasika. Nikt nie przeprosił żony generała Błasika za niemal 2 lata obwiniania jego męża, na całym świecie - lawinę bezlitosnych komentarzy żartów wywołane przez tytuły gazet dla przykładu: `Podpity szef sił powietrznych spowodował katastrofę` - die Welt.

## Generał Błasik pilotował samolot na fotelu drugiego pilota. Kłamstwo. Kłamstwo zakładające pełen obłęd odbiorców kłamstwa.

## Wrak samolotu Tu154 został dobrze zabezpieczony Kłamstwo. Przez długie miesiące fragmenty wraku leżały pod gołym niebem.

http://www.youtube.com/watch?v=fXPV7UxrCME&feature=player_embedded

Polscy dziennikarze dostali się na teren przechowywania szczątków samolotu. Pokazano zdjęcia szczątków, był skandal. Po wielu zabiegach dyplomatycznych przykryto poszczególne części wraku materiałem.

Tak wygląda Polski sukces:

E0LAq## Nie ma nagrań z wieży kontrolnej Siewiernego gdyż nie było tam sprzętu nagrywającego. Kłamstwo. Po kilku miesiącach rosyjska wersja zaczęła ewoluować: okazało się, że sprzęt nagrywający był ale była awaria kabli dlatego nic się nie nagrało, następnie: nagranie jednak jest ale zbyt słabej jakości aby mogło być jakikolwiek dowodem, następnie okazuje się, że jest nagranie, które było analizowanie ale niestety nie mogą go wydać gdyż go nie mają... zgubiło się... Obecnie okazało się, że od Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego przejęła je rosyjska prokuratura i nagranie się znalazło, a Polacy je dostaną... wystarczyło być cierpliwym, 2 lata dla tak skomplikowanych śledztw to nie jest przecież dużo czasu...

http://wiadomosci.wp.pl/title,Tych-nagran-mialo-w-ogole-nie-byc,wid,14175714,wiadomosc.html?ticaid=1dc2b&_ticrsn=3

## Chorąży BOR usłyszał i kamera zarejestrowała ,,awanturę` gen. Błasika i kpt. Protasiuka na krótko przed wylotem z Okęcia. Kłamstwo powtarzane odkąd teoria nacisków w trakcie lotu upadła. Nie znalazł się tajemniczy chorąży ani zapis z kamery przemysłowej rejestrujący ten moment. Kilkudziesięciu świadków zaprzeczyło tym rewelacjom.

## Ujawnione stenogramy MAK z czarnych skrzynek, były wynikiem prac najwyższej klasy ekspertów, więcej zrobić nie można. Kłamstwo. Luki w stenogramach i ewidentne przekłamania w słowach i CAŁYCH ZDANIACH (nie było `odchodzimy` przy 100 metrach i np. `Kurzy się, jeszcze jedna mila od` zamiast `wkurzy się, jeśli nie wylądujemy` można tak dłuuugo wymieniąć...), zostały zweryfikowane przez polskich ekspertów, część zaprezentowano na konferencji Millera.

## Na pilotów Tu154M `naciskał` Główny Pasażer, a na kontrolerów lotniska Smoleńsk Północny - nikt. Kłamstwo. Już o godz.7.40 Kierownik Lotów ,,uzgadnia z Moskwą` prognozę pogody. Od godz. 6.00 do godz.8.50 na wieży przebywał płk Krasnokutski, którego zadaniem była koordynacja i kontrola, chociaż jego status jest nieznany. Meldunki składane do Moskwy, generałowi W. Iwanowiczowi o ,,zadaniu postawionym Kierownikowi Lotów`.

## Tzw. Incydent gruziński sugestywnie opisywany w mediach jako wtargnięcie w trakcie lotu Lecha Kaczyńskiego do kabiny pilotów i zmuszanie ich do lądowania... Kłamstwo. Kaczyński w trakcie lotu nawet przez moment nie rozmawiał z pilotami, a tym bardziej nie wchodził do kokpitu. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości wielu świadków potwierdziło tą wersje m.in. prezydent Litwy Valdas Adamkus. Ewentualne ostre rozmowy na temat zmian planu lotu mogły odbywać się tylko przed lotem.

## Nawet małpa na wieży kontroli lotów nie miałaby wpływu na podejście i katastrofę Tu154M 101. Kłamstwo. Kontroler radarowy, kierownik strefy lądowania mjr Wiktor Ryżenko odczytywał ze wskaźników radaru systemu lądowania RSP-6M2 azymut i odległość samolotu podał te słynne ,,na ścieżce, na kursie` nie wymagając, WBREW PROCEDURZE, kwitowania wysokości przez załogę tupolewa. Zrzuty z ekranów tego radaru to najpilniej strzeżona tajemnica.

## Gdyby prezydent przyleciał wcześniej nie byłoby katastrofy. Kłamstwo. Prognoza pogody dla lotniska Smoleńsk Północny z godz.7.43 : ostrzeżenie sztormowe nr 3 spodziewane silne zamglenie, widzialność we mgle 600-1000m,zachmurzenie warstwowe na 50-100m.

## Prezydent Kaczyński opóźnił wylot z Warszawy, planowany na 7.00. Kłamstwo. Jak zeznał w prokuraturze wojskowy kontroler lot odbył się w reżimie 30 minut ważności planu lotów.

## Lotnisko było w pełni przygotowane i zabezpieczone na przylot Prezydenta. Kłamstwo. Była pełna prowizorka i same utrudnienia, Rosjanie nie godzili się, aby borowcy na „lotnisku” mieli broń. IŁ-86 ze sprzętem obsługującym wizytę nie wylądował.

## Kaczyński wsadził tych wszystkich ludzi do samolotu prezydenckiego. Kłamstwo. To nie był samolot prezydencki. Został tak nazwany przez media jednak niewątpliwie był w dyspozycji rządu. Feralny lot organizowała kancelaria premiera. Nie tylko Kaczyński miał udział w kompletowaniu listy pasażerów gdyż m.in. ówczesny marszałek sejmu Bronisław Komorowski zabiegał o miejsca dla posłów w tym samolocie, skutecznie:

komomomomo821## Przed wylotem załoga otrzymała dokładne prognozy pogody dla lotniska Smoleńsk Północny. Kłamstwo. Załoga nie dostała prognozy dla lotniska Smoleńsk Północny mimo, że Rosjanie zobligowani byli umową z 1993 roku między resortami obrony.

## Dowódca załogi kpt. Protasiuk nie znał rosyjskiego, podobnie reszta załogi. Kłamstwo. Protasiuk znał doskonale język rosyjski. Protasiuk wykonał 30 lotów do Rosji i na Ukrainę, mjr Grzywna 13 takich lotów.

## Dowódca statku kpt. Protasiuk i drugi pilot mjr Grzywna mieli małe doświadczenie. Kłamstwo. Nalot ogólny kpt Protasiuka - 3531 godzin, mjr Grzywny - 1901godzin.

## Rosjanie zarzucają załodze ,,brak zgrania` i ,,złą technologię pracy`. Kłamstwo.

Protasiuk - Grzywna - Michalak odbyli 21 lotów, Protasiuk z Grzywną - 27 lotów, Protasiuk i Michalak - 8. W TYM SAMYM SKŁADZIE polecieli na Haiti, wracali z uszkodzonym autopilotem 14 - godzinnym lotem z trzema międzylądowaniami. Ten lot został uznany przez dowództwo i pilotów za majstersztyk i najwyższą klasę pilotażu.

## JAK przyleciał wcześniej i spokojnie wylądował. Kłamstwo. Piloci lądowali poniżej dopuszczanych norm pogodowych. Polska, nie rosyjska prokuratura „zajęła” się pilotami Jaka.

## Na smoleńskim lotnisku nie próbował lądować żaden Ił-86, Pospieszalski z moherami mieli zwidy. Kłamstwo. Po dwóch nieudanych podejściach (3 m nad ziemią) odleciał do Moskwy. Właśnie po tej, niemal tragicznej, próbie lądowania, lotnisko powinno zostać zamknięte.

## Wieża STANOWCZO odradzała lądowanie i odsyłała na zapasowe lotniska. Kłamstwo. Wieża najpierw chciała zamknąć lotnisko, a po konsultacji z rosyjską centralą pozwoliła na próbne podejście.

## MAK (Międzynarodowy Komitet Lotniczy) jako ,,państwowa komisja` Federacji Rosyjskiej, a jej ,,raport` jest wiążący. Kłamstwo. Prezydent Federacji Rosyjskiej powołał 10.04.2010r. Komisję Państwową z premierem Władimirem Putinem na czele i to jej raport będzie oficjalnym dokumentem w sprawie katastrofy Tu154M 101.

## Krajowi eksperci telewizyjni twierdzą, niemal zgodnie, że nie było podstaw do zamknięcia lotniska Smoleńsk Północny. Kłamstwo. Brak warunków do lądowania samolotu kategorii D (Tu154) i warunki atmosferyczne poniżej minimum lotniska, według Faderalnyje Awiacjonnyje Prawiła Polietow w Wozdusznom Prostranstwie Ruskoj Federacji oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu nr 108 z 2008r powinny skutkować zamknięciem lotniska.

## Generał Błasik był w kokpicie - jego ciało widział naoczny świadek Nikołaj Łosiew, emerytowany pułkownik, rosyjski pilot wojskowy, który zajrzał do kokpitu zaraz po katastrofie i od razu zauważył piąte dodatkowe ciało, które według jego eksperckiej wiedzy nie powinno się znaleźć w kokpicie TU154.

Proszę bardzo - jest naoczny, wiarygodny świadek, miał obok działkę, jest wysokim radzieckim, potem rosyjskim oficerem wojskowym i pilotem... - co mówią komisje, media o jego relacji? Nic!

http://i.imgur.com/9y8PV.jpg

http://www.fakt.pl/General-zginal-w-kokpicie-razem-z-pilotami-,artykuly,72869,1.html

Artykuły o relacji tego człowieka były na onecie i w fakcie okraszone zdjęciem ogona samolotu, który w oczach laika wygląda jak kokpit. Po co to robią? Kokpit był w kawałkach, pilotów identyfikowano po DNA, taka była miazga... a naoczny świadek mówi... wszystkie media relacjonują jego wersje... WTF?

Po co poważne media przekazały jego wersje?


Obiektywna sonda na stronie Gazety Wyborczej z dnia 12.01.2011 - aby wczuć się w klimat propagandy:

498336735

http://img208.imageshack.us/img208/152/498336735.png


Kilka przykładów gorących leadów, tytułów głośnych artykułów prasowych z całego świata:

`0,6 promila we krwi dowódcy` - tytuł tekstu GW z dnia 13.01.2011

`Polska obwiniona o katastrofę w Smoleńsku` - BBC

Euronews: Moskwa mówi, że obecność Kaczyńskiego była czynnikiem wpływającym na fatalny wypadek.

`Pilot bał się złości prezydenta Kaczyńskiego w razie lądowania` - Reuters

`Podpity szef sił powietrznych spowodował katastrofę` - die Welt

„Piloci świadomie lądowali przy fatalnej pogodzie` - Michał Majewski i Paweł Reszka 01.06.2010

http://www.rp.pl/artykul/488344.html

`Nie wylądujemy to zabije` TVN24 i wrzutka PTT o `debeściakach` - Obie całkowicie kłamliwe.

`Jak nie wyląduję, to mnie zabiją`. `Mocne słowa na pokładzie prezydenckiego tupolewa` wpolityce.pl/artykuly/21647l

Kłamstwa ws. 10.04 część 5 youtube.com/watch?v=7NBdGZ… Boleslaw Walesa Piotr Marciniak

Czy pilot powiedział: `Patrzcie, jak lądują debeściaki`? -Łukasz Słapek

http://www.polskatimes.pl/artykul/282768,czy-pilot-powiedzial-patrzcie-jak-laduja-debesciaki,id,t.html

Co ujawniły pierwsze stenogramy z Tu-154

8.11:01 Drugi pilot major Robert Grzywna:

Nie no, ziemię widać... Coś tam widać... Może nie będzie tragedii.

8.25:05 Artur Wosztyl, Pilot jaka-40:

No, nam się udało tak w ostatniej chwili wylądować. No, natomiast powiem szczerze, że możecie spróbować, jak najbardziej. Dwa APM-y są, bramkę zrobili, także możecie spróbować, ale... Jeżeli wam się nie uda za drugim razem, to proponuję wam lecieć na przykład do Moskwy albo gdzieś.

8.26:19 Kapitan Arkadiusz Protasiuk:

W tych warunkach, które są obecnie, nie damy rady usiąść.

8.26:43 dyrektor Mariusz Kazana: No to mamy problem...

8.30:32,7 dyrektor Mariusz Kazana: Na razie nie mam decyzji prezydenta, co dalej robić.

8.32:55,8 kapitan: Podchodzimy do lądowania. W przypadku nieudanego podejścia odchodzimy w automacie.

8.39:02,2 nawigator, kabina: Sterowanie przednim podwoziem mamy włączone. Mechanizacja skrzydeł...

8.39:07,5 gen. Błasik: Mechanizacja skrzydła przeznaczona jest do... (niezr.).

8.40:42,6 nawigator: 100 metrów.

8.40:42,6 ostrzeżenie systemu: PULL UP, PULL UP.

8.40:50,5 drugi pilot: Odchodzimy.

8.41:05,4 KONIEC ZAPISU

Źródła:

http://pokazywarka.pl/wrzutki/

https://twitter.com/#!/Samueljrp

http://niepoprawni.pl/blog/287/triumf-dezinformacji

http://kontrowersje.net/tresc/lista_klamstw_smolenskich (blog krytyka IV RP)

http://sem.jogger.pl/2010/05/31/oficjalna-wersja-katastrofy-w-smolensku-trudne-pytania-meaco/

http://religiapokoju.blox.pl/2011/04/Smolensk-rok-pozniej.html

http://sem.jogger.pl/2010/04/26/kaczynski-kazal-pilotom-ladowac-tibilisi-incydent-w-gruzji/

http://www.wprost.pl/ar/202102/Gras-Kaczynski-klamie-Brudzinski-bredzi/

http://www.rp.pl/artykul/204822.html Tusk: ten samolot jest mój

http://zygmuntbialas.salon24.pl/263607,dez-informacje-o-katastrofie-w-smolensku

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110415&typ=po&id=po02.txt

O8lgA

http://i.imgur.com/O8lgA.jpg

Czegoś zabrakło?

To dodaj komentarz.

Komentarze

 • graś fan graś fan (*.dynamic.chello.pl)

  Paweł Graś, czyli pierwsze usta premiera, ma gadane. Jest tak zdolny, że na niemal każdy temat mówi długo i kwieciście. Ale tak to bywa, że jak ktoś nie potrafi się zatrzymać, to coś chlapnie.

  Katastrofa smoleńska. To nie był głos gen. Błasika
  1. W niedzielę rzecznik chlapnął w radiu ZET, że strona internetowa premiera nie została zablokowana przez hakerów, nie można na nią wejść, bo cieszy się ogromnym zainteresowaniem. - Mieliśmy kilka milionów wejść - cieszył się.

  Niby dlaczego miliony Polaków miałyby w weekend zainteresować się stroną rządową? Że niby ktoś chciałby oglądać zdjęcia typu: premier, mikrofon i ten trzeci (ta trzecia zdarza się niezwykle rzadko)? Że niby nagle Polacy zapragnęli lektury rządowych dokumentów? Nigdy nie uwierzę. Nawet córka premiera, Kasia Tusk, ma ciekawsze zdjęcia i teksty, no i więcej fanów. Nie zauważyłam, by ze swojej strony odsyłała na strony taty, bo chyba tylko tak można by chwilowo zwiększyć ruch internatów na stronie premiera.

  2. Gdy przed tygodniem trwały dyskusje, czy w kokpicie Tu-154 był gen. Andrzej Błasik, rzecznik rządu palnął: "Nie ma znaczenia, czy w kokpicie tupolewa był generał Błasik, czy nie. To już nie przywróci życia tym, którzy w tej katastrofie zginęli".

  Rzeczywiście, nic nie przywróci im życia, jak i wszystkim innym ofiarom katastrof, a jednak wszędzie na świecie, bada się ich przyczyny i okoliczności.

  3. Gdy trwała wojna państwo-lekarze-pacjenci, Graś tych ostatnich odsyłał na stronę rządową. Bezskutecznie, "milionów wejść nie było", pacjenci strony nie zablokowali. Ale ci co rady rzecznika posłuchali, dowiedzieli się, że ministerstwo zdrowia zaleca pacjentom donos na lekarza, którym im opieczętuje receptę. Rząd zamiast rozwiązać problem, który sam stworzył ustawą refundacyjną, wolał napuścić pacjentów na lekarzy.

  4. Gdy we wrześniu zeszłego roku szaraczkowie z Platformy Obywatelskiej poskarżyli się mediom, że na oczy nie widzieli programu partii, który musieli poprzeć podczas konwencji PO ("traktuje się nas jak stado baranów"), Graś poleciał: "W każdej armii są ci, którzy są na pierwszej linii frontu i ciury obozowe, które najlepiej czują się przy taborach".

  "Ciura" to według słownika języka polskiego "człowiek należący do czeladzi obozowej; luzak". A zatem biorąc pod uwagę luzacki stosunek Grasia do wypowiadanych słów, ciura to wypisz wymaluj on sam.

 • Kuźniar Kuźniar (*.dynamic.chello.pl)

  To okropne, ale mam wrażenie, że kontrolerzy lotów z wieży w Smoleńsku mieli więcej wyobraźni, niż osoby w kokpicie polskiego Tu-154 - stwierdził w TVN24 prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. polityki zagranicznej. Jego zdaniem, w tak złych warunkach prezydencki samolot nie miał prawa wylądować w Smoleńsku, a polska załoga robiła to "konsekwentne i na zimno".
  Prof. Roman Kuźniar stwierdzając, że to kontrolerzy wykazali się większą wyobraźnią niż załoga prezydenckiego tupolewa, ponieważ załoga Tu-154 chciała ze wszelką cenę wylądować, a wieża konsekwentnie ją do tego zniechęcała.
  Piloci wiedzieli o jarze przed lotniskiem

  Piloci Tu-154M wiedzieli, że tuż przed pasem lotniska w Smoleńsku znajduje... czytaj więcej »


  - Taki trochę kozacki, trochę kawaleryjski duch wziął tutaj górę - ocenił zachowanie pilotów doradca prezydenta. Jak dodaje, widać to zwłaszcza teraz, po ujawnieniu przez stronę polską nagrań z wieży w Smoleńsku, które pokazują, że kontrolerzy do końca starali się odwieść załogę Tu-154 od lądowania. - Do końca mówili: "drugi krąg, drugi krąg", krzyczeli z rozpaczy. Widzę tę nerwowość na wieży i po naszej stronie spokojne, konsekwentne, na zimno właściwie, dążenie ku zderzeniu, ku tej katastrofie - powiedział prof. Kuźniar. - To okropne wrażenie - dodał.
  Miller stenogramów MAK się nie boi
  - Nie obawiam się publikacji stenogramów wszystkich rozmów kontrolerów... czytaj więcej »


  Tyle, że jak wynika ze stenogramów ujawnionych przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK), kontroler lotniska w Smoleńsku pierwszy raz komendę "horyzont" wydał 13 sekund przed katastrofą, a komendę "odejście na drugi krąg" cztery sekundy przed zderzeniem samolotu z ziemią.

  "Próba złagodzenia bolesnej prawdy"

  Prof. Kużniar stwierdził, że prezentacja rozmów kontrolerów z lotniska w Smoleńsku przez polską stronę była próbą złagodzenia bolesnej prawdy o przyczynach kwietniowej katastrofy. - Polacy niełatwo godzą się na trudne prawdy, a to jest taka trudna prawda - stwierdził prezydencki doradca.

  Dlatego - w jego opinii - strona polska "szuka różnych rzeczy, które mogłyby zdjąć z nas część odpowiedzialności za tę sytuację" (katastrofę smoleńską - red.)

  Jak zwrócił uwagę, Polska nie potrafi na spokojnie i chłodno o tym rozmawiać o tej sprawie. Wynika - to jego zdaniem - z tego, co się dzieje w stosunkach rosyjskich i wojny wewnętrznej, która - jak określił - ma dużo związku ze stosunkami z Rosjanami.

  http://www.tvn24.pl/0,1689939,0,1,to-bylo-na-zimno-dazenie-do-ku-zderzeniu--katastrofie,wiadomosc.html

 • ja ja (*.neoplus.adsl.tpnet.pl)

  Do przeciwników tego tekstu: wskażcie manipulację i kłamstwo- konkretnie i wytłumaczenie... czekam...

 • RadosławK RadosławK (*.neoplus.adsl.tpnet.pl)

  Poziom manipulacji zawartej w tej liście przekracza granice wytrzymałości. To po prostu podłość godna pisowców.

  To samo manipulacje w komentarzach. Ludzie pogięło was?
  Samolot był prezydenta i to on chciał wizyty. To wina Kaczyńskiego.
  To jest proste jak drut.
  Gdyby Kaczyński się tak głupio nie upierał, gdyby nie był takim głupim awanturnikiem, gdyby nie wysyłał generałów aby zmuszali pilotów do lądowania NIE BYŁOBY TEJ KATASTROFY!!!!

  To decyzja Kaczyńskiego była. Gdyby był innym prezydentem, nie agresywnym to byłby inny klimat w kokpicie i wszyscy by żyli nawet jakby polecieli.

  Taka jest przykra prawda, oszołomy wolą wymyślać chore teorie spiskowe aby tylko wyszło, że Kaczyński był cudowny.
  Ten cały tekst, ta pseudolista kłamstw zawiera mnóstwo kłamstw i nadużyć jak również ewidentnych kłamstw i bzdur.

  Tylko gorące pisowskie umysły mogą tego nie zauważyć.

 • Anonim Anonim (*.home.net.pl)

  Kłamstwo wciąż ma krótkie nóżki i choćby te nóżki wszyscy ludzie premiera i prezydenta, w Polsce i w Rosji, ciągnęli wołami, prawda prędzej czy później i tak wyjdzie na jaw. Oczywiście, można – jak premier – udawać, że Tomasz Arabski i jego żenująco-skandaliczna postawa wobec śp. prezydenta Kaczyńskiego nie miała tu nic do rzeczy, można go nawet – jak premier – awansować. Można – jak prezydent – być głuchym na dziesiątki rzetelnie udokumentowanych publikacji mówiących o rażących zaniedbaniach Biura Ochrony Rządu, można nawet – jak prezydent – szefa tegoż BOR-u odznaczać i doceniać. Można opowiadać głodne kawałki – jak minister Sikorski – o tym, że wkrótce odzyskamy wrak, a gdy go nie odzyskujemy, twierdzić – jak Sikorski – że „wrak już nie jest dowodem”. Można wreszcie – jak „Gazeta Wyborcza” – przykuć się kajdanami manipulacji do kaloryfera z napisem „Błasik winny” i trwać tam, aż nie przyjadą lekarze. Ale kłamstwa smoleńskiego się jednak w prawdę nie zmieni.

 • rrr rrr (*.dynamic.chello.pl)

  Dokładnie!
  Jakieś PISdzielskie kurwy wrzucają te oszołomskie brednie na facebooka, dajcie sobie spokój ... takim zachowaniem świata nie zbawicie, nikogo normalnego nie nawrócicie na tę waszę macierewicową spiskową wersje dziejów...

  Kto normalny wierzy, że samolot się rozleciał na 15 metrach, a brzoza nie mogła urwać skrzydła, jak można takie brednie publicznie przekazywać?

  Jak można w to wierzyć?

  Kołtuństwo i ciemnogród w tym kraju nadal niestety jest bardzo liczny co widać po komentarzach.

 • BartekWrobel BartekWrobel (*.dynamic.chello.pl)

  Tak czytajcie sobie nasz dziennik, oglądajcie TVtrwam i słuchajcie Radia Maryja

  tam jest sama prawda

  głupie pisiory

  GW, TVN porusza każdy temat, takie są fakty, jedyne obiektywne media w tym kraju o tak dużym zasięgu

  w wy czytacie sobie te oszołomskie broszurki ówarzam rze i tym podobne... nawiedzona sekta
  siedzcie sobie na tym psychiatryku twórzcie teorie spiskowe róbcie sobie spotkania klubowe gazety polskiej i kiście się we własnym sosie
  gadajcie tak sobie między sobą i tak gówno zmienicie
  głosuje sobie na jarka polskę zbaw... na pewno wygra...

  tylko z daleka odemnie

 • mick mick (*.dynamic.chello.pl)

  Wróbel@ samodzielne myślenie polega na tym że jak "Wyborcza" napisze "skaczemy do studni na główkę" to będziesz musiał ruszyć mózgownicą

 • Robert Robert (*.net.stream.pl)

  @BartekWrobel - Podpierając się artykułem z Gówno Prawdy robisz z siebie idiotę lemingu.

 • BartekWrobel BartekWrobel (*.dynamic.chello.pl)

  Widzę, w komentarzach, że odezwali się fani Jarka Polske Zbaw Zawsze Dziewicy.

  Zajrzyjcie do dzisiejszej wyborczej - w kokpicie było dwóch generałów - Tadeusz Buk i Błasik i co łyso wam?

  Otwarte drzwi do kabiny pilotów, tuż za pilotami KAczyński - ten Kaczyński awanturnik z gruzji... a w kokpicie dwóch podpitych generałów...
  I wy mówicie , że nie ma nacisków?

  I ta rozmowa telefoniczna, Jarek podkręca Lecha aby ten przez generałów wymógł lądawanie... tutaj tutaj tutaj i tak się to skończyło.

  Tekst to mistrzoswo pisowskiej propagandy, wszystkie fakty poprzekręcane wymieszane z prawdę.

  Doskonale jednak widać, że pisany, tak jak komentarze z głębokim umiłowaniem do Pisu... Śmiesznie naiwnie zdradzacie się pisiorki, łatwo was wyczuć.

  Pozdrawiam

 • antyPO antyPO (*.dynamic.chello.pl)

  Barany z PO nauczcie się że jeśli was nie interesuje kwestia Smoleńska to nie znaczy że mamy się nią nie zajmować. Wy jesteście beneficjentami tej katastrofy, skorzystaliście na niej i dlatego nie interesuje was prawda!

 • jebać komunę jebać komunę (*.dynamic.chello.pl)

  Marek głąbie naucz się że prezydent nie lata na prywatne wycieczki, każda wizyta prezydenta jest oficjalna zakuta pało

 • yuhma yuhma (*.unknown.vectranet.pl)

  @Marek -

  Powiadasz, że "I tak winny jest Kaczyński i on i jego brat mają krew na rękach. To on chciał lecieć".

  Czemu tak ostrożnie? Nie krępuj się. Winne są te 8 257 468 ludzi, którzy głosowali na Prezydenta Kaczyńskiego. Jakby nie głosowali, toby przecież nie poleciał do Smoleńska.
  Ale może się mylę? Może winny jest Kaczyński i jego brat, że się w ogóle urodzili?

  "pisowska prowokocja" powiadasz? Udowodnij. Wykaż choć jedno kłamstwo.

  "to była pisowska propagandowa wycieczka"?
  Nie, to była wizyta głowy państwa polskiego na polskim cmentarzu podczas polskich uroczystości w rocznicę mordu na polskich oficerach w Katyniu. Wizyta zaplanowana od dawna (pierwsze oficjalne pismo w tej sprawie pochodzi z 27 stycznia 2010). A teraz zadaj sobie trud i sprawdź, gdzie był Tusk 7 kwietnia i kiedy zaczął planować tę wizytę.

 • Marek Marek (*.dynamic.chello.pl)

  Ten artykuł to pisowska prowokocja, trudno to komentować takie bzdury.

  Czy był w kokpicie czy nie - nie wiadomo, to nie ma takiego znaczenia.
  Naciski były, każdy to mówi - zobacz gruzje.

  I tak winny jest Kaczyński i on i jego brat mają krew na rękach. To on chciał lecieć, to była pisowska propagandowa wycieczka ze smutnym finałem.
  taka jest prawda.
  winny jest tylko jeden, a właściwie dwóch

  i nie męczcie ludzi tym smoleńskiem, kurwa
  ileż można?

  ciągle ciągniecie temat nikt już tego nie chce słuchać

 • do: @ed do: @ed (*.akademiki.uni.torun.pl)

  właśnie takie kłamstwa i oskarżanie o wszystko PiS-u, kampania przeciwko Kaczyńskiemu była właśnie po to, żeby zniechęcić lemingi (łykające gównianą papkę medialną) do tematu związanego z wyjaśnieniem przyczyn tej katastrofy lotniczej

  poza tym jakie to chore określanie pisowcem osobę, która demaskuje kłamstwa...
  chyba już wiadomo czemu PO wygrywa wybory... wykorzystuje głupotę i ignorancję Polaków

 • Prawda_boli? Prawda_boli? (*.akademiki.uni.torun.pl)

  frustracja poniższych wpisów nie jest bez przyczyny

  elektorat PO opierający swoją nienawiść do PiS-u właśnie na takich kłamstwach został pozbawiony papki, którą się karmili, obalił się częściowo ich świat kiedy się dowiedzieli, że tak naprawdę bzdury głoszą rządzący i media, a oficjalne "śledztwo" opiera się na wymyślaniu teorii spiskowych oskarżających pilkotów, gen, Błasika, Kaczyńskiego itp..
  To kto jest oszołomem? Ludzie, którzy dociekają prawdy czy twórcy raportów MAK-u i Millera? bo w nich własnie byly kłamstwa i "teorie spiskowe"

  czekam, aż jakiś leming napisze, że te kłamstwa mediów i aktualnie rządzących to wina PiS-u... xD

  P.S.
  "
  Co ma wspólnego leming z bezczelnie zdradzaną żoną?

  I w jednym i w drugim przypadku każdy głupi by się połapał, że jest oszukiwany, a tłumaczenia nie trzymają się kupy. Ale w obydwu przypadkach stwierdzenie oczywistego faktu oznaczałoby zawalenie się całego świata, więc obydwa przypadki wolą się oszukiwać.

  A czym się leming od bezczelnie zdradzanej żony różni?

  Zdradzana żona nie twierdzi, że wszystkie kobiety dostrzegające romanse swych mężów to "moherowe berety" i nie śmieje się z nich, choć niekiedy (niczym leming) czuje się od nich lepsza.
  "
  źródło: http://niepoprawni.pl/blog/2541/jak-wyprodukowac-leminga

 • Student politol Student politol (*.dynamic.chello.pl)

  Wyłączcie TV i włączcie myślenie!!! Nie widzicie co PO robi z tym krajem? Za PiS-u było źle ale teraz jest tragicznie! Ten kraj upada. Zero wolności słowa, ABW wpada do domu studenta za krytykę prezydenta, jedna z osób pracujących w Kancelarii Premiera wiesza się w niejasnych okolicznościach, pod Kancelaria Premiera podpalają się ludzie, były wicepremier wiesza się w niejasnych okolicznościach, nie wiadomo czy ktoś mu pomógł bo śledztwo utkwiło w martwym punkcie, generał Wojska Polskiego strzela do siebie podczas konferencji prasowej. Piszecie tutaj o tym, że za PiS-u to coś tam się działo? Co takiego się działo? Konkrety! Gdzie to gwałcenie demokracji? Czy wiecie, że obecnie liczba zakładanych podsłuchów w Polsce znacznie przekracza liczbę podsłuchów zakładanych w czasach PiS? Dzisiaj w Polsce na 1000 obywateli zakłada się 27,5 podsłuchu. W Wielkiej Brytanii, która ma problem z terroryzmem to 8 podsłuchów na 1000 obywateli, w Niemczech 0,2. To się dzieje za rządów PO a nie PiS-u. Donald robi to samo co Jarek tylko zwielokrotnione i ładnie się uśmiecha, mówi jak wszystkich kocha i ludzie mało inteligentni w to wierzą. Komisja Millera jest kompletnie niewiarygodna. Nagle okazuje się, że nie ma winnego tej wrzutki, że Błasik był w kabinie. Trzeba to wyjaśnić konkretnie KTO STWIERDZIŁ, ŻE GŁOS 2 PILOTA TO GŁOS BŁASIKA, bo nagle sie okazuje, że eksperci z Warszawy nie podpisują sie pod tym, że rozpoznali głos Błasika, więc kto umiescił to informację w raporcie? Te pytania trzeba zadać, ale "wolne media" ich nie zadają.

 • AT AT (*.dynamic.chello.pl)

  @lui

  Czy Ty jesteś normalny?
  Napisałeś, co z tego, że nas okłamują, że dajemy dupy, że nas ruchają jak się da... bo dla ciebie ważne jest, że Kaczyński to jest głupi bo kiedyś był rząd z LPR i było gorzej
  więc teraz PO nie jest takie złe

  tak? o to ci chodziło?

  i hmmm
  pojebało cię?

 • AT AT (*.dynamic.chello.pl)

  @zenek

  bo w GW pilot mówił, że naciski były nie znaczy, że Kaczyński wchodził do kokpitu w trakcie lotu!!
  Ogargnij się człowieku, odnajdź tamten wywiad i doczytaj dokładnie

  Tak naciskał bo tak się robi jak się chce coś uzyskać i zmienić plan lotu, ale robił to długo przed wylotem, na lotnisku, a nie w trakcie!! tak zeznał przecież!

 • Lui Lui (*.lowicz.vectranet.pl)

  I co z tego?? to znaczy, że to był zamach??? Samolot się rozbił a wpływ na to miało wiele czynników i pewnie błędów z obu stron, ale co z tego?? Szkoda tylko, że partia, która w swojej retoryce coraz bardziej przypomina NSDAP i KPZR, stara się wykorzystać te fakty tylko i wyłącznie na swoją korzyść. Co z tego, że PO może nie jest najlepszym rządem jaki miała Polska, ale PIS-Samooborona-LPR nie byli nim NA PEWNO. Niektórzy już zapomnieli jakie szopki były wtedy odstawiane. I Kaczyńścy jako piewcy prawdy!!! Jasne! Słowa "nigdy nie dojdzie do koalicji PiS z Samoobroną" a tu proszę nie dość, że koalicja to jeszcze wykorzystywanie służb specjalnych do likwidacji niewygodnych partnerów. Już tylko krok od kolejnej "nocy długich noży". Niestety do władzy rwie się partia o mentalnośći totatilarnej i takich też metodach rządzenia... Szkoda tylko, że alternatywa do niej też jest dość marna, bo bez wizji i bardzo małostkowa....
  PS: a już śmiać mi się jak przedstawiciele PRAWEJ i SPRAWIEDLIWEJ partii w europarlamencie piewcy wszelkiej uczciwości podpisują listy w sejmie i spier@#@ sobie, aby tylko 300 euro NASZYCH podatków do kieszeni wpadło. No jeżeli to jest moralność IV RP i testament ś.p. prezydenta, to tylko pogratulować

 • zenek zenek (82.139.159.*)

  Pietruczuk udzielił wywiadu dla Gazety Wyborczej, w którym potwierdził, że Kaczyński kazał lecieć, więc coś tu się nie zgadza.

 • daniel daniel (*.neoplus.adsl.tpnet.pl)

  Nie zgadzam się, że to co się stało w Smoleńsku i jak (kiepsko) zachował się nasz rząd nie ma wpływu na to ile w długodystansowym bilansie wydacie w sklepie, zrobicie w pracy tudzież ile będzie kosztować Was mieszkanie. Staliśmy się przez rząd D.Tuska bardzo słabym krajem którym można pogrywać jak się zagra. Taki kraj nie jest poważnym partnerem. Lech Kaczyński pokazał, że zamierza grać na innych warunkach. Nie twierdzę w żaden sposób, że to był zamach ale to co się stało było niezwykle na rękę Rosji.

  Nie wiem dlaczego PO nie zależy na obiektywnym wyjaśnieniu sprawy, dlaczego czarne skrzynki nadal są w Moskwie, dlaczego jesteśmy odsuwani od śledztwa. Nie zapala Wam się światło ostrzegawcze? Interwencja w Gruzji jest przykładem tego, że zapędy terytorialne oraz walka o wpływu są nadal w interesach Rosji. Do PiS-u też mam pretensję, że zamiast merytorycznych argumentów odstawia polityczną szopkę.

  Ja chcę wiedzieć dlaczego zgineło 96 osób

 • Januariusz Januariusz (*.mokotow.waw.pl)

  Myślę, że bardzo ważne jest podkreślenie jak wepchnięto w to "konwencję chicagowską". Mówiono, że to był "lot cywilny" i dlatego konwencja chicagowska. Totalna bzdura bo konwencja nie rozróżnia lotów tylko statki powietrzne. Nie ma zastosowania przy statkach powietrznych państwowych, a takim był Tu154M nr 101! Śledztwo powinno być oparte o porozumienie między FR, a Polską z lat 90.

 • AAAAA AAAAA (*.neoplus.adsl.tpnet.pl)

  Spróbujcie przeczytać ze zrozumieniem i wysilcie swe szare komórki. Służą one do myślenia. Używajcie ich, bo ulegną całkowitej atrofii. Jeśli czytasz i nadal nie rozumiesz lub rzygasz itp. to czas udać się do lekarza

 • Lu Lu (*.82.16.194.ionic.pl)

  Ludziki przeczytajcie to ze zrozumieniem, zweryfikujcie! Potem komentujcie.

  O nic innego wasz nie proszę - wysilcie się, przesiejcie informacje jakie wpuszczacie do waszej świadomości i dopiero wtedy wypowiadajcie się...

  Interesuję się tym i w moim odczuci ten tekst to fakty oczywiste co do których nikt znający temat nie ma już żadnych wątpliwości. Tutaj nie ma po prostu pola na polemikę.

 • Franio Franio (*.rev.rootvps.pl)

  póknijcie się w łeb niedojeby jeśli myślicie, że ktoś w te bzdury uwierzy...
  widzicie co PiS wyczynia z tą katastrofą? pierdoleni manipulatorzy... tylko robić burdy, przepychanki i wstyd na całym świat im się zachciewa... PIS masz zamiast mózgu?

 • Rzygam Smoleńsk Rzygam Smoleńsk (*.dynamic.chello.pl)

  UWAGA TEN TEKST TO PISOWSKA MANIPULACJA i chore teorie spiskowe
  nawet czytać mi się tego nie chce... po kilku zdaniach widać, że to kolejne moherowe bredni, rzygam tym wszystkim

  pisiorki nie rozumiecie, że ludzie mają już dość i są zmęczeni?

  wasze manipulacje doskonale widać, róbcie co chcecie każdy widzi kto naprawdę jest winny i nie ma co do tego wątpliwości... wasze kłamstwa nic tu nie zmienią...

  śledztwo zakończenie, raport MAK jest trzeba przełknąć gorzką prawdę w końcu...

  półmózgi z PISU tego nie potrafią... zapatrzone w umiłowanego KACZYŃSKIEGO bedą jątrzyć i dzielić ludzi...

  odczepcie się w końcu, mam dość tego waszego smoleńska i waszych "prawd" barany

 • DziękujDobranoc DziękujDobranoc (*.187.246.94.ip4.artcom.pl)

  "rzygam smoleńskiem" takie było założenie żeby wyprać móżg słaby jednostką i zmanipulować ich by myśłeli w ten sposób i tak o to nie wazne co sięś tało ty nie chcesz wiedzieć i o to chodziło żebyś nie chciał i się tym nie interesował.

 • af af (*.luksus.net.pl)

  Sam jesteś dupa, jak się czyta stronnicze gazety i ogląda stronnicze media to później tak jest, myślisz, że pod krzyżem stały tylko głupie mochery? Otwórz się bardziej na świat głupku ze wsi.
  Nie ma już dla ciebie nadzieJi został sam bUl.

 • ed ed (82.177.79.*)

  rzygam smoleńskiem, rzygam ciągłym pierdoleniem o nim! a ludzie którzy poszli pod krzyż są chorzy psychicznie bez mózgu! wydrukuj sobie portret w domu i go CZCIJ jak złotego cielca, barany

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz anonimowo. Zaloguj się.

Dodajesz komentarz anonimowo. Aby komentować pod własnym pseudonimem włącz profil publiczny w ustawieniach.

Autor:
Treść:

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz, przepisz wspak tekst zofx4w9ap9:

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.