Ostatnio: 20.12.2013

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Obama, wojna finansowa i eliminacja DSK Obama, financial war and the elimination of DSK

dsk the fall guy

Zrozumienie upadku Dominika Strauss-Khana nie jest możliwe bez powiązania tego zdarzenia z jego projektem stworzenia nowej światowej waluty rezerwowej, która miała zostać wprowadzona 26 Maja 2011 podczas szczytu G8 w Deauville. Ten projekt był paradoksalnie wyczekiwany zarówno przez rynki wschodzące jak i przez bezpaństwowy kapitał, ale został odrzucony przez kompleks wojskowo-przemysłowy z USA i Izraela. Thierry Meyssan ujawnia manipulację rządu Obamy użytą by uniknąć wypełnienia zobowiązań.

christine lagarde salutes all those who believed in washington s promises to mr zhouProjekt Zhou

Dlaczego zastosowano środki niczym z Hollywood aby zablokować MFW na 10 dni? Istnieją dwie możliwe odpowiedzi, być może ze sobą powiązane.

Po pierwsze 29 Marca 2009 gubernator Narodowego Banku Chin Zhou Xiaochuan rzucił wyzwanie dominacji dolara USA jako światowej waluty rezerwowej. Wyrażając żal z powodu niezrealizowania powojennego celu Keynesa stworzenia ponadnarodowej waluty (Bancor) zasugerował, że w tej roli można użyć Special Drawing Rights MFW.

mr zhaou xiaochuan has not said his last word

Podczas szczytu G20 w Londynie 2 Kwietna 2009, ustępując naciskom, USA zgodziły się na zwiększenie zasobów MFW i wyemitowania SDRów na sumę 250 miliardów dolarów. Stany zgodziły się również na zasady Rady Stabilizacji Finansowej zrzeszającej największe państwa wschodzące.

Pomysł był dalej dyskutowany podczas szczytu G8 w L’Aquila we Włoszech 8 Lipca 2009. Naciskając dalej Rosja zasugerowała, że nowa waluta nie powinna być wirtualna. Dmitrij Miedwiediew miał przy sobie kilka próbnych monet, które zademonstrował na stole. Z jednej strony są twarze 8 głów państw a z drugiej motto "Jedność w Różnorodności".

Projekt przedłożono ekspertom z Wydziału Ekonomii i Spraw Społecznych ONZ. Ich raport, w którego przygotowaniu brał udział profesor Popow z New Economic School z Moskwy był przedmiotem dyskusji podczas wspólnego spotkania MFW i BŚ 25 Kwietnia 2010.

Projekt miał zostać ogłoszony publicznie 26 Maja 2011 podczas szczytu G8 w Deauville we Francji. Byłby to koniec USD jako światowej rezerwy walutowej przy zawieszeniu wypłacalności przez rząd USA. Dla Waszyngtonu oznaczałoby to porzucenie finansowania swojej potęgi wojskowej poprzez zadłużanie i skoncentrowanie się na wewnętrznych reformach.

Libijski Dinar jest pierwszą (i ostatnią?) walutą z pokryciem w złocie i SDR MFW. W 2000 r. pułkownik Kadafi wymyślił stworzenie pan-afrykańskiej waluty opartej na złocie ale nie był w stanie kontynuować realizacji tego pomysłu. W 2009 spontanicznie zaoferował pomoc projektowi Zhou i jednostronnie zaadaptował go w swoim kraju.

gold dinar grab

Piasek w trybach

Niestety w ostatnich miesiącach tego procesu działania wojskowe i polityczne przerwały realizację planu. Państwa w tym Rosja i Chiny zostały zdradzone. Aresztowanie DSK pokazuje złą wolę Waszyngtonu, którego ustępstwa były tylko próbą zyskania na czasie.

Chociaż szczegóły planu Dominika Strauss-Kahna stworzenia nowej waluty opartej na SDRach MFW pozostają tajne, wygląda na to, że Libia miała odegrać kluczową rolę. W praktyce Centralny Bank Libii miał być pierwszym, który oparł walutę o złoto, a później o SDRy. Jest to szczególnie ważne ze względu na to, że Libia posiada(ła) jeden z największych funduszy narodowych, większy nawet od rosyjskiego.

Rozpętując wojnę przeciw Libii Francja i Wielka Brytania spowodowały teoretycznie zamrożenie libijskich aktywów, co dotknęło nie tylko rodzinę Kadafiego, ale i całe państwo. Co gorsza Paryż i Londyn wysłały do Bengazi dyrektorów z banku HSBC by założyli rebeliancki bank centralny i zawłaszczyli aktywa państwa. Nie wiemy, czy poniosło Sarkozego i Camerona , czy też działali w/g instrukcji swoich szefów z Waszyngtonu, niemniej jednak delikatna konstrukcja zbudowana przez DSK zawaliła się.

Według naszych kontaktów w Trypolisie DSK został aresztowany w drodze do Berlina by pracować razem kanclerz Angelą Markel nad rozwiązaniami. Potem podobno oboje mieli się spotkać z reprezentantami pułkownika Kadafiego i najprawdopodobniej z nim samym, ponieważ jego podpis był niezbędny by odblokować projekt.

Jesteśmy obecnie świadkami wojny finansowej o bezprecedensowej skali. Podczas gdy gospodarka USA zawisła nad krawędzią a dolar może raptownie zamienić się w makulaturę, porozumienie G8 zatwierdzone przez G20, wdrożone przez MFW razem z BŚ i światową finansjerą, którego architektem był DSK zostało zawieszone. Hegemonia dolara ocalała chociaż podtrzymywana w bardziej sztuczny sposób niż wcześniej. Dolar, którego znaczenie wschodzące gospodarki chciały zmienić, jest podstawą potęgi amerykańsko-izraelskiego kompleksu militarno-przemysłowego.

Ile wobec tego jest warty honor jakiegoś mężczyzny?

the libyan dinar is the first and last currency backed by gold and by imf special drawing rights

Grecja: Christine Lagarde znowu pracuje dla przemysłu zbrojeniowego USA

Wraz z Christine Lagarde korporacje z USA wchodzą do rządu Francji

Wojna w Libii Wszystkie wojny są wojnami bankierów Frederic Howe "Wyznania Monopolisty"

Czterej jeźdźcy Apokalipsy Przeklęty pieniądz. Frédéric Bastiat Economic Hitmen Doktryna szoku Kartel FED

Światowa gra o energię Ekonomia NATO jako rozwiązanie kryzysu USA

Noam Chomsky o globalizacji O przyczynach, przebiegu i skutkach kryzysu argentyńskiego

„Zaróbmy jeszcze więcej”, czyli bezwzględne prawa globalizacji Egipska puszka z rozpałką: Jak banki ...

Belka oskarża: Zachód podbija ceny surowców

Niech nędza przejdzie do historii. Niech Geldof przejdzie do historii. Afryka oszukana przez przywódców G8

Wojny o zasoby wody w XXI wieku Izraelski potentat przejmie nasze wodociągi?

financial-wars-attack-is-the-best-form-of-defence Praca ze studiów z przedmiotu "Finanse Międzynarodowe"

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.