Ostatnio: 12.07.2019

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Witam. W wykopalisku etherway'a w jednym z moich komentarzy obiecałem, że zrobię podobny ranking, z tym, że dotyczyć będzie broni palnej. Wybrałem broń uzywaną przez współczesne armie, jednak postanowiłem, że najpierw zajmę się tymi najładniejszymi (na najbrzydsze przyjdzie czas). A więc zaczynamy!

10. G36 (Heckler und Koch GmbH)

10 g36

Karabin szturmowy używany przez wiele armii i jednostek specjalnych. Jego niewątpliwa prostota konstrukcji jest jedną z rzeczy, która mi się w nim najbardziej podoba. Z drugiej strony szyna transportowa z wbudowanym kolimatorem nadaje mu nieco futurystyczny wygląd.

9. M134 Minigun (General Electric)

9 800px gatling minigun

Któż nie zna Miniguna. Prawdziwa potęga i majestat zarazem. Obecnie broń montowana na śmigłowcach oraz Humvee. Sześć luf wywołuje ciarki na plecach.

8. Colt Python (Colt's Manufacturing Company)

8 marui colt python 357mag 6inch

Broń posiadająca niezłe kopyto (dzięki nabojowi .357 Magnum). Po prostu przepiękny rewolwer.

7. TAR-21 (Israel Military Industries Ltd.)

7 abcdk

Rozsławiona przez grę Call of Duty: MW2 broń. Układ bullpup i nietypowa konstrukcja dają jej świetny, futurystyczny wygląd.

6. M4A1 SOPMOD (Colt's Manufacturing Company)

6 m4a1 sopmod

Broń wręcz legendarna. Powstało do niej tyle akcesoriów, że gdyby dać egzemplarz każdemu Chińczykowi, to każdy miałby w pełni zmodfikowany karabinek w rękach. Na niej też wzorowanych jest multum innych karabinków i pistoletów maszynowych, co świadczy o ponadczasowym designie.

5. Colt 1911 (Colt's Manufacturing Company)

5 colt 1911a1 militar

Stuletnia konstrukcja nadal używana w US Army. No, pokażcie mi co jest w tej broni brzydkiego. Większość pistoletów samopowtarzalnych na świecie jest wzorowana na tym Colcie.

4. MP5 (Heckler und Koch GmbH)

4 mp5 sf

Stara dobra MP5. Najbardziej niezawodny pistolet maszynowy na świecie i jednocześnie jeden z najładniejszych. Powstał gazylion modyfikacji.

3. M14/M21 (Springfield Armoury)

3 m14 fullshot withclip 785width

Dla odmiany dwie bronie ex aequo na 3. miejscu. A to dlatego, że choć M14 jest karabinem szturmowym, a M21 karabinem wyborowym, to oba wyszły spod ręki tych samych ludzi (konkretnie M21 jest modem M14). Chyba jedne z niewielu używanych jeszcze broni spotykanych w wersji z drewnianą obudową.

2. Cx4 (Beretta Holding Group)

2 wiatrowka beretta cx4 st 112

Dziwna broń. Jest to karabinek pół-automatyczny strzelający nabojem pistoletowym (z tego co się orientuję do Cx4 pasują nawet magazynki z Beretty M9). Ostatecznie skończyła jako broń dostępna cywilom i wzór dla wielu producentów wiatrówek.

1. XM8 (Aliant Techsystems)

1 xm8 ar

Dobra broń. Swego czasu konkurowała z FN SCAR o miejsce w US Army i zawody te wygrała. Wygląd tej pukawki przypomina broń z jakiegoś filmu Sci-Fi lub gry komputerowej. Podobnie jak G36, na bazie którego powstała, ma wbudowany kolimator, który podkreśla nowoczesność broni.

To by było na tyle. Pragnę podkreślić, że jest to mój subiektywny ranking. Innym osobom może podobać się co innego.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.