Ostatnio: 15.01.2019

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Znany polski youtuber, publikujący filmy w internecie został ukarany z Art. 66. § 1 kodeksu wykroczeń:


 Art. 66. § 1. Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, >wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub >zdrowia,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych.za

http://youtu.be/b31lg6DTgJw

oraz z art 60 § 1


> Art. 601
§ 1. Kto wykonuje działalność gospodarczą bez wymaganego zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wpisu do rejestru > działalności regulowanej lub bez wymaganej koncesji albo zezwolenia, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.Za zarabianie na reklamach youtube bez założonej działalności gospodarczej.

Tłumaczenia ukaranego:


Pamiętacie Ciasteczkowy telefon? Dziś dostałem wyrok sądu w tej sprawie... ale to nie wszystko. Policja (Warszawa Żoliborz) postanowiła pójść krok dalej. Zostałem także ukarany za to, że "nie zgłosiłem do ewidencji swojej działalności"... tylko, że ja działalności wtedy żadnej nie prowadziłem. Wysyłam filmy do internetu, dostaję część pieniędzy z reklam wyświetlanych obok nich (resztę zgarnia agencja i google) i płacę od tego wysokie podatki.

Boli mnie to, że sąd ukarał mnie tylko na podstawie wniosków policjantów. Nie zostałem zaproszony na rozprawę. Wtedy zrozumiałby o co chodzi. Tym razem ukarano mnie z Art 60 i 66 kodeksu wykroczeń. Łącznie mam zapłacić 1500zł.

Przestrzegam was. Według policji i polskich sądów jeśli wysyłacie filmy na YouTube to nie możecie czerpać z tego korzyści jako osoba prywatna... musicie założyć sobie firmę!
Przestrzegam wszystkich moich YouTubowych kolegów... bo 95% nie ma firmy (bo wg prawa nie ma potrzeby jej zakładania, ale prawo policja lubi interpretować na własną korzyść)

Brawo Polskie Sądy!
Brawo Policja!
>Drżyj Internecie!

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.