Ostatnio: 12.11.2019

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Uwaga na wyrób mlekopodobny!

Wygląd: Typowy karton jak na mleko, duży czerwony napis "Łąkowe" i poniżej napis "zawartość tłuszczu 3,2%". Do tego zdjęcie łąki i szklanka pełna "mleka". Opakowanie do złudzenia przypomina zwyczajny karton mleka.

lakowe32 1lAle po wczytaniu się w skład produktu dowiadujemy się, że nie jest to 100-procentowe naturalne mleko, lecz wyrób, który zawiera:

- mleko odtłuszczone 96,8%

- tłuszcz roślinny 3,2% !!!

Tak, mamy do czynienia z "mlekiem", które nie zawiera tłuszczu zwierzęcego, tylko tłuszcz roślinny. Ale ktoś zapyta, po co taki zabieg? Cóż, tłuszcz roślinny można wykorzystać do produkcji masła, a do naszego "mleka" dodać dużo tańszy tłuszcz roślinny. Efekt? Profit!

Mleczarnia wprowadza się na rynek produkt, którego koszt produkcji jest niższy niż tradycyjnego mleka i którego opakowanie może sugerować klientowi i wprowadzać go w błąd co do tego, że kupuje faktycznie naturalne mleko.

Czy pamiętacie masła, a raczej wyroby masłopodobne, do których dodawano tłuszcz roślinny i sprzedawano w opakowaniach łudząco podobno do prawdziwego masła? Wygląda na to, że zakłady mleczarskie poszły o krok naprzód i znów starają się wcisnąć konsumentom dziwaczne produkty, które mają coraz mniej wspólnego z oryginałami.

Myślę, że sprawa nadaje się do UOKiK-u.

Proszę o wykop efekt, aby uświadomić ludzi i wyczulić ich na takie wyroby mlekopodobne.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.