Ostatnio: 22.01.2019

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Rzecznik praw większości

Jestem ateistą, heteroseksualnym mężczyzną rasy białej i czuję się dyskryminowany. W sumie nie wiem kiedy do tego doszło, ale znalazłem się na marginesie społecznym, skazany na ostracyzm, a to wszystko za sprawą tego, że nie należę do żadnej mniejszości. Postarajmy się to rozbić na części pierwsze.

Ateista, czyli osoba nie wierząca w ŻADNE bóstwa. Nie należę do żadnego kościoła, więc moja moralność jest zagadką dla wszystkich katolików, mało tego – pewnie jestem za sprzedażą zestawów “Aborcja – zrób to sam” w bufetach szkolnych (Tomasz Terlikowski – “Operacja Chusta”)… Nie mam swojego przedstawiciela w debatach publicznych, nie mam partii, która reprezentowałaby moje poglądy.

Heterosexualny, czyli nie mogę przejechać na platformie przez centrum miasta ubrany przepaskę biodrową. Nie mogę zorganizować wykładów o sexie analnym w szkołach (stowarzyszenie Lambda). Jeśli nie mam znajomego geja, albo przynajmniej biseksualistę, który epatuje swoją orientacją – jestem homofobem – średniowiecznym Tworem minionej epoki.

Mężczyzna, czyli NIE jestem przedstawicielem uciskanej płci. Nie mogę się zasłonić dyskryminacją. Nie mogę brać udziału w wielkiej “Manifie” i przejść po stolicy 38-milionowego państwa z transparentem “mam chujka”. Nieważne jakim byłbym ojcem, to i tak matka z założenia jest lepszym rodzicem. I nie mogę też wejść do sejmu, szturmując drzwi parlamentu genitaliami.

Biały, więc pewnie rasista. “Poprawność polityczna” nie stoi po mojej stronie. Nie mogę deptać wszystkiego w około i na sprzeciwy reagować oskarżeniami od dyskryminację. Pomimo, że wychowałem się w przeszło 1000 letnim państwie, nie mogę bronić jego tożsamości kulturowej, muszę być “otwarty na innych”.

Jak widać nie mogę się poszczycić przynależnością, do żadnej z “topowych” mniejszości, nie jestem też owieczką objętą instytucjonalną opieką Kościoła. Czyni mnie to jałowym dla popkultury, a także coraz częściej, dla polityki.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.