Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Odpalamy xchata. otworzy nam się okno główne. W lewym górnym rogu klikamy na xchat a następnie wybieramy polecenie “Lista sieci”. Otworzy nam się takie oto okno:

XChat Lista Sieci 005W polu numer 1 wpisujemy nick, z jakim chcemy się łączyć z serwerem oraz jego alternatywy (przydatne w przypadku reconnectów i częstego zrywania sieci).

W przewijanym menu Sieci (numer 2) wyszukujemy sieć Quakenet, na której znajduje się większość polskich kanałów erepublik i zaznaczamy ją. Następnie klikamy opcję Edycja - numerek 3.

Otworzy nam się poniższe okno:

POLSKA wersja językowa

XChat Edycja Quake Net 007

ANGIELSKA wersja językowa

W polu pierwszym zaznaczamy główny serwer sieci Quakenet czyli irc.quakenet.org

Następnie zaznaczamy opcję oznaczoną numerkiem 4, dzięki której xchat będzie nam się automatycznie z wybraną siecią łączył.

Kolejnym krokiem, jaki powinniśmy wykonać jest automatyczny auth. Mamy tutaj dwie drogi.

Możemy wpisać swoje hasło w polu Hasło do Nickserva bądź wpisać całą komendę, za pomocą której ustawiamy autha w polu Polecenie po połączeniu oznaczonym na screenie numerem 3. Więcej o autchcie można poczytaj w naszym poradniku: http://www.erepublik.com/en/article/-pomaranczowy-goniec-pomaranczowy-poradnik-gt-irc--2179737/1/20

Efekt w przypadku wyboru tych dwóch różnych opcji, jest taki sam.

Naszym kolejnym celem jest ustawienie kanałów, na które będziemy automatycznie wchodzić przy połączeniu. Aby to zrobić klikamy na ikonkę z wielokropkiem, znajdująca się tuż pod numerkiem 2. otworzy się nam następujące okno:

X Chat Ulubione pokoje lista auto do czaniaKlikamy na Add - numer 1, w polu numer 2 wpisujemy kanał, z którym chcemy się łączyć np #pomarancza. Operację możemy powtarzać kilkukrotnie, na koniec klikamy OK - numer 3.

W pozostałym otwartym oknie edycji sieci Quakenet klikamy Close/Zamknij.

Tym samym powrócimy do okna Lista sieci, w którym to pozostało nam zaznaczyć opcję oznaczoną numerkiem 4, aby okno wyboru nie pojawiało nam się za każdym razem, oraz kliknąć połącz - 5.

To już koniec konfiguracji sieci Quakenet. Taką samą drogą można to zrobić dla każdej innej sieci np Rizon (można konfigurować dowolna ich ilość, o ile nasz sprzęt i łącze na to pozwoli).

Tym sposobem ograniczamy operację wykonywane na xchacie jedynie do jego odpalenia ;).

1srodek

POLSKA wersja językowa \\\/// ANGIELSKA wersja językowa

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.