Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Analizy przeprowadzone w zeszłym roku przez specjalistów są straszne! Dowiedzono, że już około dziesięć milionów Polaków jest chorych na nadciśnienie tętnicze . Jest to przypadłość na tyle groźna, że jest bezobjawowa, a nieleczona może prowadzić do udaru a także zgonu.

Choroba ta rozwija się raczej pomału, jest trudna do rozpoznania i jak się twierdzi, jest wśród najpopularniejszych chorób układu krwionośnego. Kto może zachorować na wysokie ciśnienie? Najbardziej narażone są samce otyłe, prowadzące bierny tryb życia, jak i palące papierosy i pijące dużo alkoholu.

cisnieniomierz manualny5Diagnozą tego problemu zajmują się doktorzy hipertensjolodzy, ale pomocny może być także lekarz od serca. Najistotniejszy jest jednak fakt, że gdy czujemy, że nam dolega warto udać się najpierw do zwykłego internisty, który ma możliwość i wykształcenie aby zarówno wykryć dolegliwość jak i również przepisać leki i dać skierowanie na dalsze poczynania. Jeśli po odwiedzinach u lekarza pierwszego kontaktu otrzymamy dalsze skierowanie do kardiologa, prawdopodobnym jest, że poczekamy na taką pomoc nawet 200 dni! W takim wypadku zostają zawsze kliniki niepaństwowe gdzie doktor specjalista od serca zbada nas za ok 140 złotych. Nie czekajmy! Im prędzej zaczniemy się leczyć, tym większa jest nadzieja na całkowite uleczenie. W trakcie pierwszej wizyty lekarz powinien wykonać szereg analiz po których otrzymamy diagnozę. Diagnoza może zawęzić się do leczenia za pomocą leków i zalecenia systematycznych treningów oraz żywienia, jednak może się również okazać, że problem jest duży czyli nasze nadciśnienie jest oporne. W takim przypadku lekarz kardiolog lub hipertensjolog nakazuje często operację tętnic nerkowych.

Doktorzy są tego samego zdania, najważniejsza jest wczesna diagnoza - pamiętajmy więc, aby regularnie mierzyć sobie ciśnienie, szczególnie ludzie po czterdziestym roku życia powinni profilaktycznie robić taki pomiar co jakiś czas.

Odwiedź także gipsowe odlewy . Blog poświęcony sztukaterii gipsowej!

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.