Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Nawadnianie trawnika

Trawnik to niezwykle ważna część naszego ogrodu. Pięknego ogrodu To właśnie po trawie chodzimy, na niej nierzadko ustawiamy grill, czy też bawimy się razem z naszymi dziećmi. Musimy jednak pamiętać, że trawnik wymaga odpowiedniej pielęgnacji – nie wystarczy bowiem samo jego strzyżenie. Niezwykle ważne jest nawadnianie trawnika .

Jak często należy podlewać trawnik?

Jeżeli dopiero co posialiśmy trawę, wówczas powinniśmy ją podlewać dwa razy dziennie, tak aby mogła się ona szybko ukorzenić. Z kolei trawnik, który już się zakorzenił, podlewamy dwa razy w tygodniu, chyba że temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza. Wtedy to dobrze jest nawodnić trawnik trzy razy w tygodniu.

Jakie są sposoby nawadniania?

Najprostszym sposobem podlewania trawnika jest korzystanie z węża ogrodowego. Urządzenie to sprawdza się jednak tylko w przypadku małych trawników. Co ważne, tego typu podlewanie przynosi najlepsze efekty w przypadku nowo zasianej trawy.

Podobnym sposobem jest ustawienie zraszaczy. Urządzenia te dozują wodę według swoich możliwości konstrukcyjnych. Aby nawadnianie było bardziej skuteczne, dobrze jest sprawdzić jaka jest ilość wody wykorzystanej do jednego podlewania. W tym celu możemy wykorzystać szklanki lub inne naczynia.

Coraz popularniejsze stają się systemy automatycznego nawadniania. To specjalne urządzenia dozujące wodę, które włączają się automatycznie, tak jak zostaną zaprogramowane. Problem polega jednak na tym, że nie wystarczy aby trawnik był nawadniany – musimy to robić poprawnie by móc się nim cieszyć. A z tym bywa różnie, gdyż nie każdy z nas wie jaką ilość wody potrzebuje trawa w jego ogrodzie.

Koszty

Gdy idzie o koszty związane z montażem automatycznego systemu nawadniania, musimy zauważyć, iż nie jest to tanie rozwiązanie. Otóż koszt montażu w ogrodzie o powierzchni 1000 m2, to 10-15 tys. zł. Wiele zależy od ukształtowania powierzchni oraz od kształtu działki. Zatem jest to wciąż rozwiązanie dla osób nielicznych, większość z nas musi zadowolić się podlewaniem za pomocą węża ogrodowego.

Każdy z nas chciałby, aby jego trawnik zachwycał wszystkich gości. Wbrew pozorom, nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy bowiem odrobina wiedzy i czasu na podlewanie.

Rolowanie trawy


daisy 324403 640

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz anonimowo. Zaloguj się.

Dodajesz komentarz anonimowo. Aby komentować pod własnym pseudonimem włącz profil publiczny w ustawieniach.

Autor:
Treść:

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz, przepisz wspak tekst t88nosntwd:

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.