Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Kilkanaście lat temu gdy wymyślono działającą turbinę, uczyniono to żeby dodać "kilka" więcej koni samochodowi. Było to kojarzone głównie z samochodami wyścigowymi. Dzisiaj jest zupełnie odmiennie: obecnie przez zastosowanie turbiny jesteśmy w stanie pokusić się o minimalizację silnika, np. opel stosuje tę zasadę.

Mamy wiele korzyści w związku z downsizingiem: wciskając gaz bardzo spokojnie turbina jest uśpiona, a mała pojemność zapewnia mniejsze zapotrzebowanie na benzynę. Przy mocniejszym wciśnięciu dźwigni gazu załączana jest turbosprężarka, która generując wysokie ciśnienie jest w stanie w pojemności 1000 cm sześciennych zmieścić np. 1600 centymetrów sześciennych ładunku. Taka "pojemność na żądanie" świetnie sprawdza się w praktyce. nowoczesne pomniejszone silniki są dużo mniej paliwożerne, a elastycznością tak naprawdę nie ustępują standardowym jednostką. Jaki jest sekret?

880515
Downsizing niestety bardzo skraca żywotność silnika, zarabiają na tym koncerny ponieważ rośnie im sprzedaż części zamiennych - http://e-opel24.pl/. Niestety biznes to biznes, każdy chce zarobić, nawet przysłaniając się ochroną środowiska.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.