Ostatnio: 14.01.2020

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Sporo się narzeka na PKP, a ja znalazłem kolejny powód by ich pochwalić. Zawsze lubiłem jazdę z przewoźnikiem Intercity, a dokładniej w odnowionych wagonach TLK - tych bezprzedziałowych lub tych z 6 miejscami na przedział. Było wygodnie, czysto, mogłem podłączyć laptopa do prądu, regulacja temperatury zawsze działała i tak dalej, i tak dalej...

Dzisiaj wsiadłem do pociągu konkurencyjnej spółki - Przewozów Regionalnych. Pociąg RegionalExpress - nowy, ładny, wagony bezprzedziałowe - takie było moje pierwsze wrażenie. Siadłem, odpaliłem laptopa i standardowo jak pociąg stał w Poznaniu, chciałem się połączyć z siecią KFC. Na liście sieci znalazłem jednak "hotspot_PR10". Połączyłem i taki oto obraz wyskoczył po odpaleniu Firefoksa:Zdjęcie z tła tej strony odpowiada temu co dostajemy w rzeczywistości płacąc 22 zł (bilet studencki) lub 44 zł (normalny). Przez 3 godziny 24 minuty na trasie Poznań - Warszawa można w komfortowych warunkach i z darmowym Internetem godnie podróżować z PKP :)

pr testpr siecKilka zdjęć na potwierdzenie (2 klasa):

tyl wagonu

tak wygląda tył ostatniego wagonu - dostosowany do przewozów rowerów

tyl rowery

miejsca na rowery i wejście do części dla siedzących

wc

toaleta podobna jak w starych pośpiesznych, ale dwa razy większa i ściany nieobsrane

fotele

sorry za jakość, ale nie chciałem ludziom o 6 rano błyskać lampą

w ostatnim wagonie jest 18 miejsc podwójnych, 4 poczwórne i dwa pojedyncze (w pozostałych wagonach więcej)

wyswietlacz

wyświetlacz informuje o prędkości (nie wiem ile maksymalnie jechał ten pociąg, ale TLK ED-74 na tej trasie dobija 160km/h)


Na razie takie pociągi stanowią mniejszość i obsługują tylko niektóre trasy, ale powoli IC i PR zaczynają poprawiać swój wizerunek, poprawiać jakość i komfort podróży i takie zmiany chyba warto docenić ;) A i cenę biletu odnieście sobie do innych środków transportu. Trasa ma 302 km, bilet normalny kosztuje 43,25 PLN (2 kl) lub 51 PLN (1 kl). Studenckie mniej więcej dwa razy tańsze. Pociąg się nazywa RegionalExpress i jest oznaczony RE 71110.

PS. Nie żebym się podniecał zwykłym pociągiem. Po prostu dodałem to, dla kontrastu z wiecznym wykopowym narzekaniem na polską rzeczywistość. Może jestem młody i głupi, ale przez całe 24 lata swojego życia obserwuję jak zmienia się ten kraj. I pewnie dla wielu zabrzmi to dziwnie, ale mi się w Polsce podoba.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.