Ostatnio: 08.04.2019

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Jakiś czas temu powodowany szczerą chęcią podzieleniem się spostrzeżeniami na temat zmiany wizerunku jednego z polskich polityków dodałem na ten temat wykop (http://www.wykop.pl/link/799065/wywiad-z-januszem-korwinem-mikke/). Jakież było moje zdziwienie, gdy ni stąd ni zowąd został on usunięty przez administrację tuż przed wejściem na główną. A zdziwiony byłem ponieważ nic tego nie zapowiadało - nie prosiłem się o usunięcie przez dodanie go do złej grupy itp. Ale zobaczmy jak się tłumaczyła administracja, bo to jest najciekawsze, najpierw mój mail:

2011-07-02 03:12:53


Dzień dobry!

Dzisiaj dodałem znalezisko, krótki wywiad z Korwinem Mikke (http://www.wykop.pl/link/799065). Znalezisko jednak zostało, ku mojemu zdziwieniu, zostało usunięte. A zdziwiony jestem dlatego, że umieściłem je w odpowiedniej grupie, otagowałem i opisałem (moim skromnym zdaniem) przyzwoicie (może nie jakoś wybitnie, ale widziałem już gorzej zatytułowane znaleziska), znalezisko też nie naruszało żadnych praw autorskich, ponieważ z tego co wiem wyw iad został umieszczony na Youtube przez posiadacza tychże praw. Jestem zatem ciekaw Waszego uzasadnienia.

Pozdrawiam,
wieloletni twórca contentu Waszego serwisu, prusi.i odpowiedź administracji (po 4 dniach):

Witaj,
Twoje znalezisko zostało uznane przez moderatora za agitację polityczną i dlatego zostało usunięte z serwisu.


Pozdrawiamy

Dział Pomocy
Wykop.pl

To mnie z kolei zdziwiło, bo nie przypominam sobie by takie coś było zakazane na wykopie. Zajrzałem zatem do regulaminu i nic na ten temat nie znalazłem:

> Komentarze i raporty powinny być zredagowane w czytelny sposób i nie mogą zawierać treści 
> naruszających obowiązujące przepisy prawa, zasady współżycia społecznego, dobre obyczaje oraz prawa 
> osób trzecich, w szczególności nie mogą zawierać:
>
>   wypowiedzi wulgarnych lub obraźliwych,
>   wypowiedzi naruszające zasady dobrego wychowania i etykiety,
>   treści propagujących przemoc bądź nawołujących do szerzenia nienawiści, rasizmu, ksenofobii lub
>   konfliktów między narodami,
>   treści naruszających dobra osobiste lub prawa autorskie osób trzecich,
>   treści o charakterze pornograficznym.
>

Jakoś tu nic nie widzę na temat agitacji politycznej. Pomijam, że wywiad z kimś trudno nazwać agitacją. W ogóle nie wiem po co macie dział "polityka" w takim razie, skoro nawet o niej porozmawiać nie można (skoro wywiady są zakazane to i rozmowy o polityce w komentarzach też powinny, prawda?).

Nie chce mi się czekać kolejnych paru dni nim ktoś MOŻE raczy odpisać na mojego maila, zatem dodaję go tutaj. Pamiętam niedawną dość burzliwą dyskusję na temat polityki na wykopie i z tego co kojarzę stanęło na tym, że można sobie odznaczyć dział polityka w profilu, aby nie dostawać tego, czego się nie chcę czytać/oglądać. Tym bardziej nie rozumiem czemu takie kroki zostały podjęte w sprawie mojego znaleziska.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.