Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Jedną ze skarg, którą wiele osób zgłasza lekarzowi jest występowanie tak zwanej zgagi, oraz palenie w gardle. Nie da się ukryć, że bardzo mało jest ludzi, którzy czegoś takiego nigdy nie mieli.

Podczas oglądania chorych i ich dolegliwości, coraz częściej w ostatnich kilku latach, okazuje się że wszelkie wyżej wyliczone uciążliwości są spowodowane na 100% chorobą refluksową przełyku. Według ocen specjalistów i szpitali wychodzi na to, że choroba refluksowa przełyku jest już u ponad 20% osób, dotyczy to państw najbardziej uprzemysłowionych.

Rzadko refluks przełykowo żołądkowy, czyli jak wyżej wspomniano cofanie się tego co zjemy do przełyku jest praktycznie u każdego człowieka i jest to sprawa całkowicie normalna. Jednak gdy objawy są często, do tego dołączają się uciążliwości lub inne powikłania, wtedy dewagujemy już o dolegliwości refluksowej.

Głównym elementem powyższej choroby jest zapalenie błony śluzowej przełyku człowieka, które przede wszystkim wywołane jest chroniczny i nawracającym jedzeniem z żołądka. Dolegliwość ta rozwija się, wówczas gdy następują zaburzenia działania przewodu pokarmowego, które praktycznie zawsze doprowadzają do osłabienia.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.