Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Niemieckie audi jeździły bez naprawy przy przebiegach rzędu nawet miliona km, a czasem nawet dwa miliony! Jaki był tego powód? Ponieważ kiedyś stawiano na jakość, na zadowolenie użytkownika, na niezawodność, na dopracowanie konstrukcji w najdrobniejszych detalach. Niestety niemiecki producent poprzez produkcję bardzo bezawaryjnych pojazdów prawie upadł. Projektanci audi na szczęście w samą porę zmienili podejście i to uchroniło ich od upadku. Kolejna generacja nie wyróżnia się już taką niezawodnością jak jego poprzednicy. Prawda jest taka, że bardzo często wymaga jechać do warsztatu w celu naprawy.

Dlaczego zdecydowano się zmienić podejście?

Największe firmy, w tym również niemiecki audi stwierdziły, że korzystniej jest produkować pojazdy bardziej awaryjne, a zarabiać na naprawach - przeczytaj tu . Powyższe rozumowanie pod ekonomicznym względem byłoby dla firmy znacznie bardziej opłacalne. Ciągłe serwisowanie auta w autoryzowanej stacji serwisowej powoduje ciągły przypływ pieniędzy dla koncernów. Ktoś może stwierdzić, że on wcale nie musi remontować auta w ASO? Czy w każdym przypadku mu się uda?

Zaprogramowana awaryjność samochodu i inne niespodzianki dla konsumenta!

Ostatnio producenci aut zaczęli tworzyć specjalne jednostki, które będą odpowiedzialne za programowanie awaryjności samochodu. Polega to na tym, że wybrane elementy najczęściej te najbardziej kosztowne mają się psuć zaraz po gwarancji. Najgorsze, że wybiera się te elementy, z którymi nie radzą sobie zwykłe warsztaty. Niektóre części są piekielnie kosztowne. W obiegu brak jest zamienników. Żeby dokonać naprawy trzeba zamawiać bardzo drogie fabryczne części oraz jechać do autoryzowanych stacji serwisowych. Co więcej, do dokonania remontu należy posiadać specjalistyczną wiedzę oraz kosztowny sprzęt. Wiedzę tę oraz narzędzia mają tylko pracownicy z autoryzowanych serwisów.

Zobacz także http://serwisczesci.hpu.pl/readarticle.php?article_id=3 artykuł na temat samochodu audi

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.