Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Co robić, aby twoje włosy były śliczne?

Nie tylko wizyty u wizażysty, fryzjera czy kosmetologa spowodują, że twoje włosy będą naprawdę śliczne i będą wszystkich zachwycały swoim blaskiem. Poza tymi sposobami, możesz wykorzystywać różne domowe pomysły na ochronę swoich włosów, w tym na walkę z takimi problemami, jak ich niszczenie, wypadanie, czy też przetłuszczanie. O nich wszystkich możesz przeczytać w naszym serwisie. Oprócz tych metod, aby nasze włosy były rzeczywiście śliczne trzeba się nauczyć kilku prostych nawyków, które dadzą na to szansę.

074a6abcf965db05f4c7b742db29fb6e origDużo też zależy od tego, jakie mamy włosy. Wiadomo, że dłuższe są bardziej ciężkie w utrzymaniu, niż krótkie. Łatwiej też się niszczą. A przecież aby zapobiegać ich niszczeniu, wystarczy spinać je na noc w kok. Dzięki temu w trakcie snu nie będą narażone na niepotrzebny ruch i ocieranie się o pościel i poduszkę.

Co ciekawe, również suszenie włosów bardzo wpływa na ich wygląd, dlatego warto o tym pamiętać za każdym razem, gdy wychodzimy z wanny ze zmoczoną głową i sięgamy po suszarkę. I tak suszenie powinniśmy rozpoczynać od nasady, a nie końcówek. Dzięki temu końcówki nie będą narażone na przesuszenie i przegrzanie, a tym samym nie będą się tak często rozdwajały, jak może mieć to miejsce. Również włosy powinnyśmy suszyć zaczesując je do przodu i z pochyloną w tym kierunku głową. Powinny one być przez to bardziej pulchne, a jak przecież jest wiadomo, pulchne włosy są bardziej śliczne. Zanim jednak przyjdzie nam suszyć głowę, wcześniej włosy należy umyć. Zawsze powinno się to robić, dwukrotnie nakładając szampon. Pierwsze mycie jest niejako wstępne, a dopiero drugie właściwe.

To, jakie kosmetyki stosujemy do włosów i jak je farbujemy, także ma duże znaczenie dla ich kondycji i wyglądu. Niewłaściwe stosowanie kosmetyków do włosów owszem będzie na bieżąco poprawiało ich wygląd, ale długofalowo będzie im szkodzić i może je niszczyć. A wtedy trzeba będzie sięgnąć po nasze porady, jak radzić sobie ze zniszczonymi włosami. Dlatego też zawsze w lecie powinno się stosować kosmetyki z linii przeciwsłonecznych. Farbowanie również nie powinno być zbyt „szałowe”. Nie należy koloru zmieniać zbyt drastycznie, a najlepiej dla włosów będzie, jeśli ich naturalna barwa nie będzie zmieniana bardziej, niż o dwa trzy tony odcieni.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.