Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Domowe sposoby na zadbane włosy

Problemy z jakimi spotykamy się, gdy chcemy zadbać o nasze włosy to zwykle rozdwojone końcówki, przetłuszczanie się i wiele innych. Przyzwyczailiśmy się już, że wystarczy kupić jakieś dobre specyfiki w drogerii lub aptece: zwykle drogie specjalistyczne szampony oraz odżywki. Jednak przecież kiedyś takich środków nie było, a nasze babcie musiały same zadbać o to, aby włosy zawsze lśniły i nie trzeba było się ich wstydzić. A to, ze teraz możemy wszędzie praktycznie kupić wszelkie kosmetyki i leki, które mają nam to ułatwić, nie oznacza, ze te stare domowe metody muszą być gorsze. Przede wszystkim zaś będą dużo tańsze.Mydlnica. To zioło będzie najlepsze, gdy włosy nie mają dostatecznego połysku. Aby go odzyskały, wystarczy przygotować napar z mydlnicy. W tym celu kupujemy korzenie mydlnicy w sklepie zielarskim lub aptece. Parzymy z nich napar, który pozostawiamy na przynajmniej dwadzieścia minut, do pół godziny. Tak przygotowanym naparem możemy przecierać włosy po każdym ich umyciu. Po niedługim czasie stosowania tego rozwiązania wygląd ich powinien się poprawić, a my będziemy zadowoleni ze stosowania tego specyfiku.

O mój rozmarynie rozwijaj się. Gdy chcemy mieć śliczne włosy, powinny one przede wszystkim szybko rosnąć. Tempo ich rośnięcia dla wielu osób jest jednak niezadowalające. Można to jednak zmienić, nacierając nasze włosy naparem z rozmarynu, ale musimy pamiętać, że powinien on być odpowiednio mocny. Dlatego po zagotowaniu rozmarynu wskazane jest jeszcze jego odparowanie na wolnym ogniu. Zabieg powinniśmy powtarzać przynajmniej co dwa tygodnie, a nasze włosy zaczną rosnąć.

Śliczne włosy to przede wszystkim włosy błyszczące. Dlatego właśnie jeśli chcemy aby błyszczały one jeszcze bardziej, powinniśmy stosować nic innego, jak kokos. W tym celu musimy go odpowiednio przygotować. Mianowicie masło kokosowe delikatnie wcieramy w nasze włosy i zostawiamy tak na około pół godziny. Następnie możemy głowę spłukać lub umyć delikatnym szamponem.

Na lśniące włosy bardzo dobre jest również piwo. Napój ten mieszamy z żółtkiem jajecznym i następnie wcieramy we włosy, również spłukując i myjąc głowę po upływie pół godziny.

Czytaj też: Nasze porady na zniszczone włosy >>

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.