Ostatnio: 02.11.2019

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Wygląda na to że Poczta Polska po lawinie listów przyjęła nową linię obrony i teraz twierdzi że dostarczyła wszystkim numery identyfikacyjne.

Pierwsze upomnienie które dostałem to znany już w internecie temat i wyglądał w takiej postaci jak tutaj odpowiedziałem sposobem który jest tam opisany. Dwa miesiące była cisza i dopiero dzisiaj przyszła odpowiedź, czyli list który załączam tu jako zdjęcia.

Najlepsze jest to że nigdy nie dostałem pisma które jest przedstawione na trzecim zdjęciu. W dodatku Poczta nie ma żadnego dowodu na dostarczenie takowego powiadomienia. A w piśmie które przyszło jest zapis: "Rozporządzenie nie posługuje się pojęciem "doręczenia" lecz "przesłania zawiadomienia". W związku z tym Poczta Polska wykonała obowiązek zawiadomienia użytkowników o nadaniu indywidualnych numerów poprzez przesłanie im zawiadomienia"

Taki list jak podesłali to ja mogę sobie sam wystawić z datą jaką chce nawet z rokiem 1500tnym tylko czy to będzie dowód?

Śmieszne jest to że dzisiaj kiedy przyszedł ten list to już był za potwierdzeniem odbioru a jak nadawali numer to było "przesłanie zawiadomienia"


Poniższy zapis znalazłem w internecie i wynika z niego że jeśli nie zostane poinformowany o fakcie nadania identyfikatora to Poczta nie wywiązała się ze swojego zadania. Dlatego teraz tak skrzętnie sformułowany został zapis który zaznaczyłem na czerwono w piśmie.

"Operator publiczny miał w tym czasie obowiązek nadać numer identyfikacyjny i poinformować o tym użytkownika. Jeżeli tego nie uczynił, to nie został spełniony warunek rejestracji odbiorników RTV. Oznacza to, że w tych przypadkach Poczta Polska nie może wzywać do jakichkolwiek płatności abonamentowych. Chyba, że po tym czasie sam abonent dokonał ponownej rejestracji odbiorników RTV.

Jeśli operator publiczny rzeczywiście zaniedbał swój obowiązek i nie nadał abonentom indywidualnego numeru identyfikacyjnego lub nie poinformował ich o tym fakcie, to upomnienia wzywające do zapłaty zaległych opłat abonamentowych nie mają podstawy prawnej."

Co zrobić w takiej sytuacji?Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.