Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Domowe porady na przetłuszczające się włosy

W poprzednim artykule w naszym serwisie dowiedziałaś się, jak zadbać o swoje włosy domowymi sposobami i jak sprawić, aby były one bardziej lśniące, czy też szybciej rosły. Okazało się, że takie proste pomysły, jak rozmaryn, a nawet piwo z jajkiem mogą być bardzo skuteczne, a z całą pewnością pewniejsze dla naszych włosów, niż chemiczne specyfiki kupowane w sklepach.

Domowych sposobów na piękne włosy jest jednak dużo więcej, a w tym artykule przedstawimy kolejne. Regularne stosowanie tych sposobów pozwoli twoim włosom odzyskać blask i wspaniały wygląd, a to bynajmniej bez konieczności stosowania wszelkiego rodzaju medykamentów, czy dość ceniących się kosmetyków. Zapraszamy do lektury.Przetłuszczające się włosy. To jest problem, z którym stara sobie poradzić wiele osób. Najczęściej stosowaną metodą jest częste mycie głowy specjalnym szamponem (na przykład Fanola no Yellow). Pamiętajmy tylko, że ostatecznym rozrachunku i tak włosy będą przetłuszczały jeszcze bardziej, przez co trzeba będzie je myć już codziennie, powodując ich wysuszanie. Lekka warstwa tłuszczu na naszych włosach jest bowiem naturalną reakcją organizmu, który w ten sposób je ochrania, a pozbywanie się tej warstwy powoduje wzmożonej jej wydzielanie.

Dlatego zamiast częstego mycia włosów lepiej jest zastosować metody, które prezentujemy poniżej. Pierwszą z nich jest miód z jajkiem. Wystarczy bowiem wymieszać łyżkę miodu z żółtkiem i nałożyć na włosy, utrzymując taką maseczkę przez około czterdzieści minut. Potem możemy ją zmyć.

Drugim sposobem na przetłuszczające się włosy są winogrona. Ich owoce obieramy i pozbywamy się z nich pestek. Pozostały miąższ rozcieramy na włosach a przede wszystkim w ich końcówki. Pozostawiamy tak włosy na około piętnaście minut, a potem możemy je już zmyć szamponem. Pamiętajmy, że przy obu tych metodach głowa powinna być owinięta folią na czas trwania zabiegu. Oba możemy regularnie powtarzać aż do pozytywnego efektu w postaci mniej przetłuszczonych włosów. Ten zaś powinien pojawić się dość szybko.

Co zrobić by stymulować porost nowych włosów? Sprawdź w naszym artykule: Sposoby na wypadające włosy >>

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.