Ostatnio: 04.06.2019

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Jako, że mój tata jest wielkim fanem i zbieraczem/kolekcjonerem wszelkiego rodzaju zabytków postanowił po trosze uporządkować swoje zbiory i ustawić je w jakimś godnym miejscu. I oto znalazła się szafka (również zabytkowa, lekko stuningowana oświetleniem), a w niej wystawiona część "skarbów":
Tutaj klasyczny Joystick, Amiga 500 i C64 DataSette

2x Commodore C64 - leżący w bardziej "obłej" obudowie to model starszy, ten oparty o ściankę szafy jest już bardziej "kanciaty". Obok szafy (nie widać na zdjęciu) stoi oryginalny monitor Commodore.

Arytmometr Predom Mesko 3201, obok Atari 130XE oraz magnetofon Atari CX12

Oparty o ściankę Timex Computer 2048, leżący Sinclair ZX Spectrum+ - historia domowych komputerów :)


Tutaj już półeczka z telefonami - jak widać stare komunistyczne szare telefony. Jest również stara "cegłówka" Centertela (niestety egzemplarz nie do końca sprawny...)

...oraz zarąbiście wyglądające czarne ebonitowe aparaty (sprawne, działające). Jakby się rozejrzeć to można zauważyć, że teraz wraca moda na taki design telefonów :)

I półka ze sprzętami audio - od lewej Gramofon z lat '60, radio Jowita, radiomagnetofon Grundig MK2500, magnetofon Unitra MK125...

...lampowy odbiornik Mazur.


Dodatkowo Unitra M2405 S - magnetofon szpulowy, sprawny, pięknie grający.

oraz

Adapter (lata '30 - '40, ciężko stwierdzić) - nakręcany na korbę, wszystko w pełni mechaniczne, działające, odtwarza płyty szelakowe.

To tylko część zbiorów, jest tego zdecydowanie więcej. Problem jedynie w tym, by znaleźć miejsce do ich odpowiedniego wyeksponowania. To wszystko co na zdjęciach powyżej (no, oprócz tego Centertela) jest w pełni sprawne i działające.

Może któryś wykopowicz posiada jakiś tego typu zbiory i również by się chciał pochwalić? Ewentualnie ktoś ma jakieś stare sprzęty, których by się chciał pozbyć bo mu np. zawadzają i są zbędne? Czasem warto ocalić taki kawałek historii dla potomnych :)

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.