Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Ożywienie rynku hotelowego w Polsce

Rynek hotelowy w Polsce konsekwentnie się rozwija i ugruntowuje swoją silną pozycję nie tylko w kraju, ale również na rynku europejskim. Na taki stan rzeczy wpływa przede wszystkim ciągły wzrost gospodarczy w kraju oraz efekt „halo”, który jest wynikiem zorganizowania UEFA Euro 2012. W rezultacie czego rok 2013 okazała się niezwykle rentowny dla operatorów hotelowych w Polsce, a i prognozy na rok 2014 są nader optymistycznie.

hotelPrzykładem regionu, w którym ten korzystny trend jest silnie zauważalny, jest Trójmiasto. Bardzo dobra sytuacja w tym okręgu wynika nie tylko z dwóch wyżej wymienionych czynników, ale również ze świetnie rozbudowanej bazy hotelowej, gdzie zlokalizowane są liczne markowe obiekty, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów. Poza tym sezon letni 2013, dzięki niezwykle korzystnej aurze pogodowej, znacznie się przedłużył, co również bardzo pozytywnie wpłynęło na sytuację rynku hotelowego w nadmorskich miejscowościach. Jak dotąd pogoda sprzyja zwolennikom nadmorskiego wypoczynku, można więc przypuszczać, iż również sezon 2014 roku będzie niezwykle korzystny dla trójmiejskiego rynku hotelowego.

Jednym z hoteli, notującym nieprzeciętne wyniki i wyróżniającym się nie tylko na terenie Trójmiasta, ale również całego kraju, jest Hilton Gdańsk (http://www.hiltongdansk.pl) mieszczący się w ścisłym centrum gdańskiego Starego Miasta. Hotel został otworzony w roku 2010, a już zdążył stać się jednym z najlepiej prosperujących obiektów hotelowych w Polsce. Na jego sukces wpływa nie tylko znana na całym świecie marka, uznawana przez wielu za synonim prestiżu, jakości i komfortu, ale również bardzo korzystna lokalizacja.

Hotel mieści się pół godziny jazdy samochodem od Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Widok na piętnastowieczny Żuraw, najbardziej znany symbol miasta, również niewątpliwie wpływa na renomę obiektu. W efekcie czego jest to hotel wybierany zarówno służbowo, jak i turystycznie. Gdański Hilton zajmuje powierzchnie 600m², na których mieści się 150 wygodnych pokoi, apartamentów oraz sali konferencyjnych. Swoim gościom hotel oferuje również kompleks Wellness zlokalizowany na najwyższej kondygnacji.

Hotel Hilton Gdańsk to tylko jeden z przykładów bardzo udanej inwestycji w branży hotelowej w Polsce, która w przeciągu zaledwie kilku lat istnienia zdobyła renomę i okazała się projektem bardzo rentownym, przyciągającym tysiące gości i generującym niemałe zyski.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.