Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Bezpieczeństwo w domu inteligentnym


Głównym powodem, dla którego właściciele nieruchomości decydują się na zaprojektowanie i wdrożenie systemu zarządzania budynkiem jest to, iż gwarantuje on niemałe oszczędności oraz zapewnia osobom przebywającym wewnątrz budowli wysoki poziom bezpieczeństwa. Ten temat jest ostatnio na topie, bowiem coraz więcej ludzi pragnie posiadać inteligentny dom, a więc technologia ta zmuszona została do ekspansji na zwykłe domostwa. Wydając kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych na profesjonalną instalację tego typu, wymagamy od niej, że ochroni nas w praktycznie każdej sytuacji niebezpiecznej. W istocie tak jest, a fachowcy oceniają skuteczność mechanizmów bardzo wysoko.

Ochrona miejsca zamieszkania opiera się bowiem na skomplikowanej sieci czujników, które prowadzą ciągły monitoring domu pod kątem anomalii. Oprócz kamer, chodzi tutaj o czujniki ruchu, temperatury i ciśnienia. Dzięki temu, gdy nie ma nas w domu, system powiadomi nas o zagrożeniu i automatycznie zawiadomi agencję ochrony bądź Policję. Bardzo ciekawym aspektem jest też symulacja obecności, która skutecznie odstrasza włamywaczy. Zasada działania jest tutaj bardzo prosta, a przy tym niezwykle skuteczna, ponieważ mechanizm domu sprawia, iż osoby postronne mają wrażenie, że w domu ciągle ktoś jest. Oprócz jednak ochrony antywłamaniowej, technologia ta dostarcza również alarmy przeciwpożarowe i układy gaśnicze. Można wręcz powiedzieć, iż to właśnie ochrona przed ogniem jest najważniejsza dla właściciela domu. Rzeczy ruchome da się bowiem odkupić, a wyremontowanie czy odbudowanie domu pochłania zdecydowanie więcej czasu i pieniędzy. Jak więc możemy wywnioskować, inwestycja w inteligentne zarządzanie domostwem może się opłacić, a poniesione nakłady z pewnością nie przewyższają potencjalnych strat. Mając taki dom nie możemy zapomnieć o ochronie. Systemy alarmowe i monitoring to najlepsze co możemy sobie sprawić.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.