Ostatnio: 20.11.2019

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Witam Wszystkich,

Dawno temu założyłem wykop odnośnie Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni i sprawami związanymi z pozwoleniami na broń. http://www.wykop.pl/link/453371/zmienmy-cos-razem-w-kwestii-pozwolen-na-bron/ Zacząłem uprawiać strzelectwo sportowe. Spełniam wszystkie wymogi Ustawy o Broni i Amunicji, niestety Pani Anna Szarek z Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej w Katowicach uważa, że nie powinienem posiadać broni do celów sportowych, bo nie przedstawiłem ważnej przyczyny posiadania broni.

Ważną przyczyną posiadania broni palnej do celów sportowych jest:

- posiadanie patentu strzeleckiego - mam

- posiadanie licencji związku strzeleckiego - mam

- członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze strzeleckim - mam

Dodatkowo mam badania lekarskie,psychologiczne i psychiatryczne, zakupiłem również szafę na broń z atestowanymi zamkami.

Niestety Pani Anna wymaga ode mnie przesłania komunikatów z zawodów strzeleckich. Wielu ludzi by owe komunikaty przesłało na żądanie Policji. Ja natomiast po uzyskaniu wiedzy od kolegów, którzy takie komunikaty wysłali stwierdzam, że jest to bezsensowne działanie (na własną niekorzyść!!!) ponieważ Pani Anna czy zauważy 3 czy 30 komunikatów z zawodów i tak uzna, że jest to za mała ilość!!!

Podanie złożyłem na 7 słownie siedem sztuk broni palnej do celów sportowych

I. broń bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm:

1) pistolet sportowy do strzelań szybkich,

2) pistolet sportowy do strzelań precyzyjnych,

3) karabin dowolny,

II. broń centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm:

4) pistolet centralnego zapłonu do strzelań precyzyjnych,

5) karabin samopowtarzalny do strzelań dynamicznych,

6) karabin do strzelań na odległość do 300 m,

III. broń przystosowana do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego (dymnego):

7) karabin,

Jest to minimalna ilość do uprawiania sportu strzeleckiego w dyscyplinach pistoletowych i karabinowych.


pozwoleniekatowicenowe1

Sądziłem, że chociaż w tej sprawie Policja zachowa się zgodnie z literą prawa, niestety się myliłem. Tym bardziej boli fakt, że w większości województw Policja nie robi tego typu problemów (idealny przykład KWP w Łodzi, gdzie chłopak w moim wieku (22 lata) dostał pozwolenie na 30 sztuk do celów sportowych.

Są tylko dwie komendy w kraju gdzie prawo jest łamane nagminnie jest to KWP w Katowicach oraz KWP w Gdańsku.

Stwierdziłem, że się nie ugnę przed bezprawnymi żądaniami Policji. Nieważne, że wszędzie w kraju da się tego typu sprawę załatwić w ciągu 30, max 60 dni. Mam czas i wsparcie prawnika. O ile z Flobertami się nie udało

http://www.wykop.pl/link/860239/flobert-4mm-6mm-czyli-o-tym-jak-urzednicy-i-policja-nie-chca-mi-przyznac-racji/

(Chociaż tyle dobrze, że Policja w końcu stwierdziła, że amunicja do flobertów nie spełnia ustawowej definicji amunicji, to już nie mogą dojść do tego, że flobert też nie spełnia wymogów, bo nie strzela amunicją w świetle naszej ustawy o broni i amunicji)

Nie wiem dlaczego w mentalności Policji w Katowicach, każdy obywatel który się ubiega o pozwolenie na broń palną do celów sportowych jest potencjalnym mordercą, kryminalistą itp itd. ale jest to działanie na szkodę wnioskodawców. Mam nadzieję, że będę mógł za jakiś czas wrzucić tu informację, ze wszystko poszło dobrze. Niektórzy składali wnioski na 2 sztuki i dostawali decyzję odmowne, KWP w Katowicach działa T R A G I C Z N I E. We wtorek jadę do WPA w celu poinformowania Pani Anny, że jej decyzja jest niezgodna z obowiązującym prawem.

Pozdrawiam Mateusz Kurowski

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.