Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Festiwal WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie 2012 Słupsk 22-27 maja 2012

Jeśli interesuje Cię świat inny, niż znamy z codziennych publikatorów - odwiedź nasz festiwal „WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie”.

Nasze Stowarzyszenie po raz kolejny występowało w roli organizatora tego przedsięwzięcia. Festiwal był niewątpliwą okazją obejrzenia filmów, które nie są powszechnie dostępne. Traktowały o losie ludzi w różnych realiach społeczno-politycznych. Filmy często szokują, wywołują refleksję oraz wewnętrzny krzyk przeciwko niesprawiedliwościom i dyskryminacji. Ukazują np. realia życia w zakładzie karnym, przedstawiają skutki społeczne katastrof i prezentują życie mniejszości narodowych. Pozwalają bliżej poznać warunki izolacji w amerykańskiej bazie Guantanamo oraz umożliwiają przyjrzenie się z bliska życiu osób z kręgów LGBT.

Walorem prezentacji jest możliwość dokonywania samodzielnej oceny wielu zjawisk – bez przymusu „odcedzania” ich od, często serwowanych nam, komentarzy, lobbingu, czy politycznej poprawności.

Wspomniany festiwal był gratką na skalę ogólnopolską. Warto było nie przegapić tego wydarzenia – zwłaszcza, że było ono u nas, w Słupsku.

Zainteresowanych zapraszaliśmy na projekcje filmów do kina REJS (MCK Al. 3 Maja 22), na AKADEMIĘ POMORSKĄ do sali dydaktycznej nr 31 mieszczącej się w budynku Katedry Bezpieczeństwa Narodowego a także do SZKOŁY POLICJI (wejście od ul. Kościuszki). Seanse odbywały się będą w dniach 22 – 27 maja 2012.

Wstęp na wszystkie imprezy był wolny. Szczegółowy program poniżej.

Szczegółowe opisy filmów na stronie: http://watchdocs.pl/program/filmy-a-z/
Zapraszamy także na debaty i dyskusje, oraz na koncert ZNAJ SWOJE PRAWA. Zagra dla nas ŚWIADOMOŚĆ www.swiadomosc.net.pl oraz FLUKTUA www.fluktua.com


Program z SZKOŁY POLICJI:Plakat na koncert FLUKTUA/ŚWIADOMOŚĆwd 2012 gp

Debata w Szkole Policji - Dorota Głowacka HFPCDebata w Szkole Policji - Dorota Głowacka HFPC

Debata - Herbaciarnia - Dorota Głowacka HFPC oraz Przemysław Kazimirski RPO

Koncert ZNAJ SWOJE PRAWA - zespół ŚWIADOMOŚĆ - 26.05.2012 SOKKoncert ZNAJ SWOJE PRAWA - zespół FLUKTUA 26.05.2012 SOKOrganizatorzy oglądają film na AP

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.