Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Wiaty na drewno

Drewno , które służy jako opał do kominka czy kotła centralnego ogrzewania musi być odpowiednio przygotowane i przechowywane. Przede wszystkim do generowania ciepła nadaje się jedynie drewno suche – proces suszenia trwa nawet kilka lat.

Po drugie, kiedy już nabędziemy opał spełniający wszelkie wymagania, należy zadbać o jego odpowiednie magazynowanie. W tej kwestii należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenia, dzięki którym drewno będzie chronione przed wilgocią. Wilgoć jest szczególnie niepożądana bowiem rozruch pieca będzie trwał wtedy o wiele dłużej, jego wydajność znacznie spadnie a sam opał będzie generować sporą ilość dymu i sadzy.

Jak składować drewno na opał?

Idealne są pomieszczenia zamknięte jednak trzeba zdać sobie sprawę, że niewiele gospodarzy jest w stanie przeznaczyć osobne pomieszczenie w domu, by składować w nim drewno. Właśnie dlatego tworzy się specjalne drewutnie na terenie przydomowym, w których zyskuje się właściwe warunki dla paliwa opałowego tego rodzaju.

Najczęściej wykorzystuje się wiaty na drewno . Te stawiane są przy ścianie domu bądź na granicach działki, tuż przy ogrodzeniu. Wiaty mogą być całkowicie zamykane bądź wspierane jedynie bocznymi ściankami. Chodzi o to, by konstrukcja tego typu chroniła drewno przed opadami deszczu czy śniegu – nierzadko te opady atmosferyczne mogą nanosić się na materiał opałowy wskutek silnych podmuchów wiatru.

Profesjonalne konstrukcje wiat na drewno

Przydomowe drewutnie wykonywane mogą być z metalu bądź drewna. Obie konstrukcje będą pełnić taką samą rolę jednak ich trwałość i wygląd estetyczny będzie się znacznie różnił.

Wiaty drewniane mogą pełnić dodatkową rolę w przydomowym ogrodzie – nierzadko stają się elementem dekoracyjnym. Trzeba jednak zauważyć, że wymagają znacznie bardziej uciążliwej konserwacji, mogą być podatne na panujące warunki atmosferyczne (zarówno promienie słoneczne jak i opady).

Dużo większą trwałość wykazują zaś wiaty metalowe. To klasyczna konstrukcja i chociaż nie można mówić w tym przypadku o dekoracji to z całą pewnością walorem jest tutaj użytkowanie wiaty. Aluminiowa konstrukcja z zadaszeniem w pełni chroni drewno. Co więcej, służy domownikom przez wiele lat bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji. Wysokiej jakości lakier, jakim zostaje potraktowana jest odporny na warunki pogodowe – nie ma mowy o występowaniu jakichkolwiek śladów korozji.

Jak budować wiaty na drewno?

Ciekawostką jest fakt, iż wiaty stworzone z aluminium można montować samodzielnie. Nie sprawia to żadnej trudności ani nie zabiera wiele czasu. Doświadczeni producenci dostarczają kompaktowy karton z wszelkimi elementami konstrukcji – postawienie takiej wiaty zajmuje maksymalnie kilka kwadransów.

Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na zakup profesjonalnej wiaty, przysługuje Ci pełen serwis gwarancyjny. To bardzo ważna zaleta, której niestety nie uzyskamy, starając się wybudować tego typu konstrukcję samodzielnie. Co więcej, zamawiać można różne modele wiat – hitem stały się na przykład te z dodatkowym schowkiem na narzędzia czy sprzęt, jaki wykorzystuje się na przydomowym terenie działkowym.

ogrodzenia palisadowe

fire 227291 640

Dodaj komentarz

Dodajesz komentarz anonimowo. Zaloguj się.

Dodajesz komentarz anonimowo. Aby komentować pod własnym pseudonimem włącz profil publiczny w ustawieniach.

Autor:
Treść:

Aby przesłać formularz, musisz mieć włączony w przeglądarce Javascript. Jeżeli nie masz, przepisz wspak tekst 3th54f6y51:

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.