Ostatnio: 10.03.2018

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Pamiętacie o wielkiej akcji "Krew dla Marcela" http://www.wykop.pl/ramka/685257/pilnie-potrzebna-krew-ab-rh/

Dużo osób chciało się włączyć, dużo się włączyło. Ja osobiście chciałem również, ale że byłem krótko po oddaniu krwi nie mogłem. dostałem maila od rodziny Marcekla że mogę w późniejszym terminie bo zawsze będzie im potrzebna.

Więc poszedłem ostatnio i co się okazuje? Że w województwie kujawsko-pomorskim nie można oddawać Krwi B i AB. TAK dobrze słyszycie.

"W związku z nadwyżkami krwinek czerwonych występującymi w całym kraju zmuszeni jesteśmy wstrzymać pobieranie krwi pełnej grup: B i AB od dnia 26.04.2011 r. do odwołania."

Oto komunikat na oficjalnej stronie http://www.rckik-bydgoszcz.com.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=5&Itemid=14

Zamiast Dogadać się z Innymi centrami w kraju,przesłać im krew, oni po prostu nie przyjmują jej.

Posprawdzałem trochę, a gdzieniegdzie podzwoniłem osobiście.

Dla porównania(braki właśnie tego typu):

Warszawa: http://www.rckik-warszawa.com.pl/

Szczecin: http://www.krew.gda.pl/

Poznań: http://www.rckik.poznan.pl/kontakt_rckik/kontakt_rckik.html Dzwoniłem osobiście bo na stronie nie ma wiadomości. Wniosek: Brak grup "-" Przyjmują wszystko i proszą wręcz o więcej.

Ich teorie o nadwyżce krwi w CAŁYM KRAJU obaliłem w 3 min...

Naróbmy rabanu, wykopmy to niech się wszyscy dowiedzą co dzieje się w województwie kujawsko-pomorskim. Może pójdą po rozum do głowy i zaczną wysyłać krew tam gdzie jest to potrzebne!!!

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.