Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Tym razem wróble-chłopcy.

W zachowaniu samiczek różnią się przede wszystkim tym,  że do czasu jak się ustatkują spędzają całe dnie na beztroskiej zabawie. Ktoś wypatrzy różnice w wyglądzie? :)Pierwotnie były to ptaki półpustyń i stepów, pochodzą prawdopodobnie z Półwyspu Arabskiego i Azji Mniejszej. Skolonizowały ludzkie osiedla wraz z rozwojem rolnictwa, prawdopodobnie przed kilkoma tysiącami lat.

Pomimo tego, że na polskich wsiach Wróble kojarzą się raczej negatywnie (strach na wróble), wbrew pozorom są bardzo pożyteczne.  Negatywne skutki ich masowego tępienia odczuli w 1958 Chińczycy, gdy pozbawione naturalnego wroga szkodniki zjadały im plony.

 Podobno jeśli wróble zaczną świergotać w czasie długotrwałego już okresu niepogody, można się spodziewać jej poprawy. Gdy wróble stadami przelatują z miejsca na miejsce - będzie burza. Jeśli natomiast latają w zwartych stadach, to znaczy, że będzie ładna pogoda.

Dodaj komentarz

Autor zablokował możliwość dodawania anonimowych komentarzy. Zaloguj się.

Autor wpisu zablokował możliwość dodawania anonimowych komentarzy. Aktywuj publiczny profil, aby móc komentować ten wpis.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.