Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Śliczne włosy? Zrobisz to sam

W naszym serwisie może dowiedzieć się, jak dbać o włosy prostymi domowymi poradami. W poprzednich częściach dowiedziałeś się, jak zapobiegać ich przetłuszczaniu się oraz jak walczyć z włosami, które mają tendencję do niszczenia. Teraz przyszedł czas na włosy wypadające. Aby je uratować również wystarczą ogólnodostępne, a co ważniejsze tanie produkty oraz proste domowe zabiegi. Zapraszamy do lektury.

572ad7be44066bbdc1bae23b967aa33a origWypadające włosy to przede wszystkim zmartwienie panów, którzy często, nawet jeszcze przed trzydziestką, mają tendencję do łysienia. Już w relatywnie młodym wieku u wielu osób płci brzydszej można dostrzec zakola, które zasłaniane są dłuższą grzywką. Jednak również kobiety, chociaż ich łysienie w takim wymiarze nie dotyczy, również mogą mieć problem z wypadającymi włosami. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie gruszka, ale nie owoc, lecz liście z drzewa gruszy. Korzystając z letniej pory warto udać się na wieś do znajomych lub rodziny i uzbierać liście, aby mieć ich zapas na całą zimę. Liście oczywiście suszymy, a do zabiegu używamy wywaru z tychże, w proporcji łyżeczka suszu na trzy czwarte szklanki wody. Wystarczy włosy płukać po każdym myciu głowy, a powinniśmy ograniczyć ich wypadanie.

Suszone liście z gruszki to nie jedyny sposób na to, jak ocalić nasze śliczne włosy przed wypadaniem. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest wywar z octu owocowego i pokrzywy. Jak go przygotować, dowiesz się z artykułu o zniszczonych włosach, ponieważ pokrzywa zmieszana z przyzwoitej jakości octem owocowym jest tak samo skuteczna na włosy wypadające, jak też zniszczone. Po odcedzeniu resztek pokrzywy z octu, wmasowujemy ten płyn we włosy oraz w skórę głowy co drugi dzień. Zdziwiona? Tak ocet z pokrzywą może bardzo pomóc i już niejedną osobę wyleczył z wypadania włosów. Jeśli jednak takowy sposób Cię nie przekonuje, nic straconego. Możesz również skorzystać z mikstury olejkowej. Do jej sporządzenia będzie nam potrzebna oliwa, rozmaryn oraz oraz olejki szałwiowy i tymiankowy (to zaskakujące, jakie właściwości ma szałwia: leczy nas z nadpotliwości, z wypadających włosów oraz z chorób dziąseł i bólu zębów) dodajemy po kropli każdego z tych olejków do łyżeczki oliwy i ten preparat wcieramy we włosy po każdym ich myciu.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.