Ostatnio: 19.05.2018

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Apple opatentowało „otwierane” laptopy. Kolejny absurd patentowy.

Jak gromy z jasnego nieba, spadają informację o kolejnych patentach firmy Apple. Gigant z logo nadgryzionego jabłka już przywłaszczył sobie zmieniające się wskaźniki myszy, nieistniejącą jeszcze technologię 5D oraz pionowy pasek pojawiający się podczas przewijania dokumentów na urządzeniach mobilnych.


apple macbook airTym razem gigant uderzył w konkurencję jeszcze mocniej, a właściwie zadał ostateczny cios. Urząd Patentowy w USA potwierdził, że sposób zamykania notebooków, gdzie matrycę kładzie się na klawiaturę, jest pomysłem giganta z Cupertino. Mechanizm ten jest stosowany w każdym przenośnym komputerze, różnią się one jedyni zawiasami łączącymi matrycę z resztą komputera. Sposób ich otwierania i zamykania nie zmienił się od lat 80, kiedy to powstały pierwsze przenośne komputery. Niestety, to właśnie firma Apple udowodniła, że jako pierwsi wymyślili sposób zamykania notebooków, gdzie kładzie się matrycę na klawiaturę w końcu byli pionierami w produkcji przenośnych komputerów osobistych.


patentJeszcze nie wiadomo, jak Apple wykorzysta swoją nową broń patentową. Jedno jest pewne, producentów notebooków czeka długa walka z Urzędem Patentowym lub rewolucja mechanizmu otwierania i zamykania komputerów przenośnych.

Czy takie posunięcie patentowe powinno mieć miejsce, po tylu latach stosowania tego mechanizmu?. Pewnie nie, ale jak udowadnia w ostatnim czasie gigant z Cupertino, w walce z konkurencją wszystkie chwyty są dozwolone.


Emil Kokoszka

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.