Ostatnio: 10.01.2019

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Cześć!Moje zdenerwowanie i poziom ignorancji i głupoty pracowników punktów serwisowych szyb samochodowych Pilkington przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Około w kwietnia pękła mi szyba w samochodzie Alfa Romeo 159, szyba z czujnikiem itd. Jako ze mieszkam w Sandomierzu ale pracowałem we Wrocławiu, zdecydowałem się na "markowe szyby", oryginalną.y9VZv6y
FvVcceB
Pojechałem do Wrocławskiego punktu, Panowie od razu wzieli się za wymianę, pozwoliłem sobie stać obok auta, podczas demontażu ramion wycieraczek pracownik szarpnął mocno i coś pękło... wspomniałem o tym lecz on to zbagatelizował i kontynuował demontaż, przed wymianą poinformowałem pracowników że zaraz po wymianie mam trase około 500km tym autem do zrobienia, stwierdzili że to "nic nie szkodzi", więc poczekałem po wymianie godzinkę u nich i pojechałem w trasę. Szyba pracowała, zostały mi naklejone taśmy na dach i w sumie było OK.


zaMiSWW
xq4FDq3
Trasa przebiegła wmiare sprawnie, starałem się mocno nie hamować ani nie przyspieszać. Po dojechaniu do domu i postoju auta około 18H pojechałem do znajomych (około 18km), podczas drogi złapał mnie deszcz, po uruchomieniu wycieraczek... NIC NIE WIDZIAŁEM! Pióro wycieraczek praktycznie nie zbierało wody z szyby... po powrocie do domu zaczołem poruszać ramieniem wycieraczki, ukazało mi się takie oto zjawisko:

https://www.youtube.com/watch?v=HXlq_ibHGEU


Po wrzuceniu na forum alfaholicy koledzy stwierdzili że połamane jest mocowanie przez brutalne wyciąganie ramion... Dodatkowo czujnik deszczu nie działał po wklejeniu nowej szyby. Troszkę nerwów, po powrocie do Wrocławia monterzy zdziwieni wyjęli mechanizm i oczywiście był on pęknięty, postanowili naprawić go na ... wkręt. W plastikowy element wkręcili i usztywnili mechanizm... Rozwiązanie to sprawdzało się przez jakieś 4 dni.


icdNWgk
Po tym czasie znowu ramię było luźne, po kolejnej wizycie Panowie stwierdzili że muszą zamówić nowy mechanizm - nowy. Okej, rozwiązanie w porządku, byłem w warsztacie w poniedziałek, na środę miał być, dzwoniłem w : środę, czwartek, piątek - nie było, oczywiście Pan gwarantował że "za 15 min zadzwoni" - nigdy nie doczekałem się telefonu. Dopiero po telefonie w poniedziałek mechanizm już był na miejscu. Po dojechaniu do Wrocławskiego punktu pracownik o dziwo kazał mi wejść do biura i poczekać bo nie mogę być na hali podczas montażu - jak to ? Wcześniej nie było z tym problemu. No ale okej, wszedłem do biura... Nie wytrzymałem, po 10 min poszedłem do auta a tam... szybko zasłaniali plastikami używany mechanizm wycieraczek, na dodatek na boku mechanizmu napisane markerem "Alfa 159", ewidentnie mechanizm ze szrotu. Olałem to, bo chciałem jak najszybciej wyjechać.

2 miesiące było okej - po tym czasie pojawiło się przeraźliwe terkotanie z szyby podczas przyspieszania uwiecznione na filmie poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=OH6usmt1kLsNie zwracałem na to uwagi bo nie miałem czasu, lecz teraz, gdy terkotanie narastało - postanowiłem się tym zając, telefon na infolinie i umówiono mnie na wizytę w punkcie Pilkington w Tarnobrzegu (ponieważ jestem aktualnie w Sandomierzu), tam stwierdzili że wina jest źle wklejonej szyby przez Wrocławski serwis, co było prawdą. Lecz nie mogło być tak prosto... Zostałem odesłany z kwitkiem ze względu na to że muszą mieć nową szybę w Tarnobrzegu, bo podczas wycinania mojej szyby może ona pęknąć. Okej - czas - do 2 tygodni. Po kilku dniach zadzwoniłem, udało się to zorganizować w 3 dni - można ? Można. W poniedziałek po powrocie z weekendu pojechałem do Tarnobrzega około 16-17, panowie wzięli się do pracy, po demontażu szyby widać było element który stuka o szybę, szyba po prostu "siadła". Panowie młotkiem wyklepali uszczelkę, powkładali kawałki kartonu i kazali jechać dalej. Terkotanie nie ustało, a wręcz się nasiliło.


Jako że było ciemno nie zwróciłem uwagi na jeden element... Panowie połamali małe wypełnienie szyby... Foto:


BlMOEwn
Nv12pjTKompletnie nie mam już siły do firmy pilkington szyby. Poziom punktów serwisowych jest tak niski, że nie potrafią wymienić szyby w średniej klasy aucie.

Poproszę Was drogie miraski o wykop efekt, bo nie wiem kto może mi pomóc i kompletnie nie mam już do nich siły.


tl;dr

1. Pękła mi szyba w aucie

2. Pojechałem do serwisu Pilkigton Wrocław

3. Podczas naprawy połamali mi mechanizm wycieraczek i źle zamontowali czujnik deszczu

4. Naprawili mechanizm wycieraczek na wkręta, podziałał kilka dni

5. Wymienili mi mechanizm na używany ze szrotu

6. Po czasie wyszedł błędny montaż szyby i jej wibracje

7. W serwisie Pilkington Tarnobrzeg jeszcze raz wkleili szybę, przy okazji łamiąc mocowanie wypełnienia i nie naprawiając terkotania.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.