Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Kwestia prawdy Truth as an Issue

Co dzieje się w Syrii od 3 lat? Według raportów mediów z państw NATO i dyktatury Zatoki Perskiej (GCC - Gulf Cooperation Council) "reżim" przelewa krew tłumiąc demokratyczną rewolucję, Jednak tej wersji przeczy obecne poparcie społeczeństwa dla władzy szacowane przez źródła od 60 do 90%. Prawda jest zupełnie inna: NATO i GCC przegrały kolejno walkę o przejęcie władzy i wojnę 4. generacji typy Nikaraguańskiego. To właśnie te państwa, i tylko one, zorganizowały i sfinansowały śmierć 120 tysięcy Syryjczyków.

1 4069 a8a01 093ae

Jednym z wyzwań przygotowań do konferencji w Genewie jest napisanie historii Syrii. NATO i GCC próbują narzucić swoją wersję wydarzeń aby zyskać wyraźną przewagę przy negocjacyjnym stole. Stąd ta nagła lawina artykułów i podsumowań w prasie zachodniej i znad Zatoki (Perskiej).

Zachód i GCC twierdzą, że kryzys w Syrii jest kontynuacją "Arabskiej Wiosny". Według tego poglądu "reżim Baszara" miałby krwawo stłumić demokratyczne dążenia swojego ludu. NATO i GCC miałyby zainterweniować w obronie cywilów.

Rzeczywistość jest odmienna: USA zaplanowały zniszczenie Syrii 15 Września 2001 w Camp David. Rozpoczęły przygotowania od przyjęcia 12 Grudnia 2003 ustawy o "Odpowiedzialności Syrii". Spróbowały popchnąć Syrię do wojny najpierw poprzez uchwałę 1559 Rady Bezpieczeństwa ONZ, a następnie przez zabicie byłego premiera Libanu Rafika Hariri i oskarżenie prezydent Assada o zlecenie zabójstwa. Ten scenariusz zawiódł, dlatego USA zleciły wojnę podwykonawcom - Wielkiej Brytanii i Francji - które przygotowały się podpisując Traktat z Lancaster 2 Listopada 2010 r. USA dały sygnał do rozpoczęcia operacji z Kairu w Lutym 2011.

Luty 2011 - Lipiec 2012: wojna 4. generacji

Od tej daty przez 15 miesięcy NATO i GCC prowadziły wojnę 4 generacji, opartą całkowici na zdominowaniu publikatorów. Państwa te przekonały świat, w tym Syryjczyków, że powstał cały kraj, mimo iż w najważniejszych wydarzeniach nie uczestniczyło więcej niż 5 tysięcy osób. Dzięki snajperom i komandosom państwa te zainscenizowały krwawą rozprawę. Jednak w Marcu-Kwietniu 2012, pod upadku Islamskiego Emiratu w Baba Amr, Nicolas Sarkozy wynegocjował wycofanie Francji, podczas gdy w Maju Syryjczycy zaczęli wątpić w raporty Al-Jazeery, a w Czerwcu Waszyngton uznał swoją porażkę podczas Konferencji Genewskiej.

Przez ten okres bojownikami byli albo Syryjscy Takfirici (w tym 3 tysiące pojmanych w Baba Amr) albo zagraniczni zawodowcy, w szczególności libijscy członkowie Al-kaidy kontrolowani przez Abdulhakima Belhaja (gubernatora Trypolisu). Razem tworzyli Free Syrian Army, osłaniani przez brytyjskich i francuskich oficerów, z logistycznym wsparciem Turcji,

Lipiec 2012 - Sierpień 2013: wojna w stylu Nikaraguańskim

Wybór François Hollande na prezydenta i nominacja Laurenta Fabiusa na syjonistycznego Ministra Spraw Zagranicznych wznowiły wojnę. Polegając na dyrektorze CIA generale Davidzie Petraeusie i doświadczeniu ambasadora Roberta S. Forda (byłego asystenta Johna Negroponte) Francja zasygnalizowała nową wojnę, tym razem jak w Nikaragui, gromadząc "Przyjaciół w Syrii" w Paryżu 6 Lipca 2012. Dwa tygodnie później mega-atak zdekapitował armię podczas zabójstw członków Narodowej Rady Bezpieczeństwa Syrii [zdrajca kupiony za kilka milionów $ schronił się w GCC]. Natychmiast 40 tysięcy zagranicznych dżihadystów przy wsparciu kilku tysięcy Syryjczyków i pod nadzorem francuskich i brytyjskich oficerów rozpoczęło atak na Damaszek. To był moment prawdy. Syryjczycy, dotąd bardzo pasywni pomogli swojej armii obronić stolicę i odeprzeć najeźdźców. Potem nastąpił rok okrutnej i krwawej wojny, w której zginęło ponad 100 tysięcy męczenników.

W tym okresie USA stały z boku pozostawiając sojusznikom pracę na froncie. Co najwyżej starały się wpłynąć na Katar i Arabię Saudyjską by ograniczyły udział dżihadystów i promowały świeckich najemników. Otwarto centra rekrutacyjne w Tunezji i Afganistanie. Zorganizowano most powietrzny z Libii i Jemenu do dostarczania tysięcy dźihadystów przybyłych by polec w Syrii. Tak jak w Nikaragui, znaleźli się Syryjczycy, którzy ich wsparli, ostatecznie jednak służyli oni to kontroli "stref wyzwolonych" niż do walki twarzą w twarz z regularną armią syryjską.

Sierpień 2013 - dzisiaj: porażka NATO

Odnotowując swoją nowa porażkę NATO i GCC próbowały ignorować weto Rosji i Chin w Radzie Bezpieczeństwa. Organizując zbrodnię, której mogliby potem nadać wielkie znaczenie symboliczne, uzasadniliby międzynarodową interwencję ochroną ludności cywilnej, aby potem dokończyć dzieła bombardowaniem kraju tak jak zrobili w Libii.

Atak chemiczny w Gouta 21 Sierpnia 2013 był zorganizowany przez NATO. Broń przetransportowano do Damaszku z koszarów armii tureckiej oraz jak zwykle wywołano wojnę w mediach by uczynić to wydarzenie bardziej poważnym niż jakiekolwiek inne.

Jednak nieoczekiwanie rozlokowanie floty rosyjskiej u wybrzeży M. Śródziemnego wymusiło na Pentagonie opcję atakowania znad M. Czerwonego, z przelotami nad Jordanią i Arabią Saudyjską, czyli wplątując tych sojuszników w wojnę. Waszyngton porzucił wejście w regionalny konflikt i od tej pory dyplomacja USA rozpoczęła przygotowania do konferencji Genewa 2.

Geneva 2

Konferencja, która odbędzie się prawdopodobnie pod koniec Stycznia 2014, zakończy 3 lata wojny. W zależności od wersji wydarzeń, którą przyjmiemy Syria będzie po doświadczeniu wojny domowej albo zwycięzcą wobec zagranicznej agresji.

Samobójstwo Saudów

François Hollande, zawsze syjonista

100 tysięcy męczenników Genewy 2

W Syrii trwa wojna o prawdę

Jak "Oni" kłamią o Syrii (zobacz koniecznie)

Zbrodnie terrorystów w Syrii

Sceny z Syrii przed wojną

USA i Syria: Fakty, które powinniście znać

Tajny raport Ligi Arabskiej w sprawie Syrii?

Środkowowschodnia kontr-rewolucja

Harmonogram operacji przewrotu w Syrii 1991

Mit pokojowych antyrządowych demonstracji w Syrii

Europejski Front Solidarności dla Syrii

Zmagania o Środkowy Wschód: po pierwsze gaz

Syria, Turcja, Izrael oraz wojna o energię na Wielkim Środkowym Wschodzie

Dlaczego Katar chce dokonać inwazji Syrii

Los Gazpromu i gospodarki rosyjskiej rozstrzygnie się w Syrii

Czy Obama i Putin podzielą się Środkowym Wschodem?

Cypryjski pionek

Irańska Giełda Naftowa – prawdziwy powód ataku na Iran

Salaficki Wahabizm jest antyislamski

Syria:wylęgarnia terrorystów mających na celowniku Europę

Wszystkie wojny są wojnami bankierów

Zbrodnie USA i NATO: wojny, inwazje, interwencje, okupacje, terroryzm, przewroty, sabotaż, sankcje, propaganda

Analizy i wieści na temat Palestyny, Izraela, Żydów, judaizmu i syjonistów

Globalna oligarchia faszystowskich monopolistów

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.