Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Polskie traktory – z czego możemy być dumni?

Większość z nas kojarzy firmę Ursus – ta polska spółka produkująca maszyny rolnicze ma swoją siedzibę w Lublinie. Poza Ursusem możemy pochwalić się także inną marką, nieco mniej rozpoznawalną ale bardziej przypominającą swoimi standardami zachodnie firmy – jest to marka Pronar, która na naszym rynku istnieje od 1989 roku i produkuje przede wszystkim ciągniki rolnicze. Ta nowoczesna maszyna jest w stanie sprostać wielu wyzwaniom na polskich polach.

Ciężka praca, która podejmowana jest na wielu hektarach od wczesnej wiosny do późnej jesienie może bez problemu wykonywana jest przy udziale sprzętu pochodzącego z polskich fabryk. Nie jest konieczne kupowane drogiego, zagranicznego sprzętu, jednakże nie sposób zaprzeczyć temu, że takie światowe marki jak John Deere, New Holland czy Lamborghini doskonale sprawdzają się na wielu farmach na całym świecie.

Mnogość produkcyjna maszyn przede wszystkim John Deere stawia się to firmę na pozycji lidera, w Polsce pięknych zielonych traktorów tej marki jest coraz więcej – stoją za tym dwa czynniki: pierwszym z nich jest wzrostu zarobków polskich rolników – dzięki większej przedsiębiorczości więcej zarabiają i stać ich na duże zakupu maszyn renomowanych marek. Drugim argumentem są dotacje z Unii Europejskiej, której wspierają pewnych siebie rolników, chcących inwestować, chcących dokonać czegoś lepszego w naszym kraju i chcącym wykorzystywać nowoczesne metody pracy w polu. Nowoczesne rolnictwo to także dbanie o środowisko.

fsdxzvNiegdyś, kiedy nie obowiązywały unijne normy polscy rolnicy nie zawsze stosowali się do niepisanych reguł, które mówiły o tym, aby dbałość o bliskie środowisko była wysoka. Dziś natomiast za nieprzestrzeganie pewnych wytycznych grożą kary, zabranie dotacji lub inne konsekwencji. Niektóre branże dzięki obostrzeniom zyskały, z ich usług chce bowiem korzystać więcej rolników przedsiębiorców. Popularne stały się zbiorniki betonowe, w których przetrzymywać można na przykład nieczystości bądź gnojowicę, które następnie wylewana może być na pola w celu naturalnego nawożenia ich, istnieje jednak norma wydana w 2007 roku, mówiąca o tym, by nie przekraczać pewnego poziomu kg azotu na 1 hektar powierzchni pola.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.