Ostatnio: nigdy

Darmowe galerie dla serwisów aukcyjnych

Zniszczone włosy - nie tylko fryzjer i dobry szampon mogą ci pomóc

Zawsze gdy mamy problemy ze zniszczonymi włosami, udajemy się po poradę do fryzjera. Ten zaś z pewnością poleci nam jakiś szampon lub odzywkę do stosowania. Bardzo dobrze, ponieważ zapewne pomoże nam ona, a nasze śliczne włosy zaczną odzyskiwać swój blask. Pytanie tylko, czy nie warto pomyśleć nad stosowaniem innych, bardziej domowych i tradycyjnych metod, które mogą przyśpieszać pozytywne efekty naszej walki ze zniszczonymi włosami.

66904a313516e385b37b51d1385083f3 origJak to robić? Pomagają nam w tym oczywiście pewne słowa klucze. Są to żółtka jajeczne oraz pokrzywa. Ta druga zresztą bardzo często jest jest w szamponach na zniszczone włosy i czytają skład takich preparatów nierzadko spotkaliśmy się z tym, że pojawia się w nim właśnie pokrzywa. Dobrym przykładem takiego produktu jest chociażby szampon Fanola no Yellow do włosów blond/

Napar z pokrzywy najlepiej jest przygotować na owocowym occie. Ale uwaga: niech to będzie ocet owocowy, a nie zwykły spirytusowy ocet aromatyzowany, który tak łatwo jest kupić w sklepie zamiast prawdziwego octu z owoców. Zanim więc zakupimy ocet w celu leczenia naszych włosów, najpierw upewnijmy się, co mamy w koszyku sklepowym.

Ocet podgrzewamy do gorącej temperatury (ale nie gotujemy go) i zalewamy nim ususzone liście i łodygi pokrzywy. Zostawiamy na kwadrans, po czym napar odcedzamy a uzyskanym płynem nacieramy włosy. Zabieg możemy często powtarzać, nawet codziennie.

Nie tylko pokrzywa jest dobra na zniszczone włosy. Jeśli mają one odzyskać swój blask aby znowu można było określić je mianem ślicznych, warto zastosować również banany. Dojrzały owoc rozgniatamy na papkę, dodajemy kilka kropel soku cytrynowego (ze świeżej cytryny) i nieco kefiru. Tak przygotowaną maseczkę wcieramy we włosy na około dwadzieścia minut, owijając je ręcznikiem. Skoro pisaliśmy o żółtku, które jest rewelacyjne na wiele problemów z włosami (w tym z ich przetłuszczaniem się), nie możemy napisać, jak je zastosować. Żółtko po prostu rozcieramy z łyżką soku z cytryny i łyżką oliwy. Jak w innych przypadkach, taką masę również wcieramy we włosy, zostawiając ją na głowie na pół godziny. Zabieg powtarzajmy co tydzień.

Jeżeli szukasz rozwiązania na przyśpieszenie porostu włosów to koniecznie sprawdź nasz artykuł: Tabletki na porost włosów >>

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Prywatność. Copyright – 1999-2018 INTERIA.PL, wszystkie prawa zastrzeżone.